Доля двох політв'язнів Кремля відверто здивувала всю міжнародну спільноту і заспокоїла їх близьких – нарешті кримськотатарські діячі Ахтем Чийгоз та заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров більше не змушені скніти за гратами у Росії.

Сприяв цьому турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган. Саме він надав їм тимчасовий притулок.

З цієї нагоди телефоном їх привітав президент України Петро Порошенко, назвавши вчорашній день одним із найщасливіших не тільки для родичів, а й для всієї кримсько-татарської спільноти зокрема.

Глава держави висловив сподівання, що анексований Росією півострів з часом все таки отримає українську юрисдикцію:

Популярні новини зараз

Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення

Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

Показати ще

"Я вважаю, що сьогодні Ви подарували надію не лише тим, хто боровся за ваше звільнення, а всім кримським татарам – що правда все одно переможе, і що ми все одно повернемо Крим. І що Україна відновиться, і що ми точно будемо разом. Я вас не вітаю зі свободою, бо свобода буде тоді, коли ми з Вами будемо разом з нашими кримськими татарами в Криму. Ось це буде справжня свобода. А зараз це надзвичайно важливий, але проміжний етап нашої боротьби", - додав Порошенко.

Відомо, що довго у Туреччині колишні політв'язні не затримаються: найближчим часом дипломати займуться процедурою повернення їх до Києва, де, за словами президента, їх чекають і пишаються "як справжніми синами України".

Слід відзначити, що побоювання правозахисників та медиків більше за все викликав стан здоров'я Ільмі Умерова: у нього діагностували цукровий діабет та хворобу Паркінсона.

Дивіться: Умеров про Крим

Якби його не звільнили, а етапували до Сибіру (саме це й планували раніше зробити посадовці Кремля), то це означало б практично смертний вирок – не було б доступу до необхідних препаратів, а про нагляд фахівців взагалі не йшлося.

Але хоча життя було під загрозою, Умеров від своєї позиції не відмовлявся: заявляв, що не вважає Крим російським і не визнає жодних "представництв" на півострові. Не побоявся він сказати подібне навіть за день до того, як місцеві судді вирішували остаточно його долю.

Дивіться: привітання президента звільнених кримчан

Як повідомляв портал "Знай.ua", двох кримчан випустили із російської в'язниці.