Доля двох політв'язнів Кремля відверто здивувала всю міжнародну спільноту і заспокоїла їх близьких – нарешті кримськотатарські діячі Ахтем Чийгоз та заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров більше не змушені скніти за гратами у Росії.

Сприяв цьому турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган. Саме він надав їм тимчасовий притулок.

З цієї нагоди телефоном їх привітав президент України Петро Порошенко, назвавши вчорашній день одним із найщасливіших не тільки для родичів, а й для всієї кримсько-татарської спільноти зокрема.

Глава держави висловив сподівання, що анексований Росією півострів з часом все таки отримає українську юрисдикцію:

Популярні новини зараз

Сім'ї отримають по 5000 гривень: хто у списку

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

"Я вважаю, що сьогодні Ви подарували надію не лише тим, хто боровся за ваше звільнення, а всім кримським татарам – що правда все одно переможе, і що ми все одно повернемо Крим. І що Україна відновиться, і що ми точно будемо разом. Я вас не вітаю зі свободою, бо свобода буде тоді, коли ми з Вами будемо разом з нашими кримськими татарами в Криму. Ось це буде справжня свобода. А зараз це надзвичайно важливий, але проміжний етап нашої боротьби", - додав Порошенко.

Відомо, що довго у Туреччині колишні політв'язні не затримаються: найближчим часом дипломати займуться процедурою повернення їх до Києва, де, за словами президента, їх чекають і пишаються "як справжніми синами України".

Слід відзначити, що побоювання правозахисників та медиків більше за все викликав стан здоров'я Ільмі Умерова: у нього діагностували цукровий діабет та хворобу Паркінсона.

Дивіться: Умеров про Крим

Якби його не звільнили, а етапували до Сибіру (саме це й планували раніше зробити посадовці Кремля), то це означало б практично смертний вирок – не було б доступу до необхідних препаратів, а про нагляд фахівців взагалі не йшлося.

Але хоча життя було під загрозою, Умеров від своєї позиції не відмовлявся: заявляв, що не вважає Крим російським і не визнає жодних "представництв" на півострові. Не побоявся він сказати подібне навіть за день до того, як місцеві судді вирішували остаточно його долю.

Дивіться: привітання президента звільнених кримчан

Як повідомляв портал "Знай.ua", двох кримчан випустили із російської в'язниці.