Тема врегулювання конфлікту на Донбасі стала однією з основних у ході переговорів спецпредставника Держдепартаменту США Волкера з вищими посадовими особами України під час його недавнього візиту в Київ. Про це у своєму блозі пише політичний консультант, керуючий партнер консалтингової групи «Concept GR» Юлія Комарова.

Експерт переконана, що сторони торкнулися, зокрема, питання розміщення миротворців на сході України. «За словами Волкера, відповідна резолюція Радбезу ООН повинна бути прийнята до кінця 2017 року... Отже, перейти до виконання політичної частини Мінських угод необхідно ще до прийняття резолюції ООН», – вважає політолог.

На думку Комарової, США і РФ нині розробляють «дорожню карту» врегулювання конфлікту на Донбасі. Експерт зазначає, що на даному етапі є тільки один розроблений механізм реалізації «Мінська-2» – «формула Штайнмайера». Політолог нагадала, що саме по цій «формулі» Кремль наполягає на наданні ОРДЛО особливого статусу.

Комарова вважає, що ініціатива Штайнмайера повністю перегукується з пропозиціями опозиційного політика Віктора Медведчука, який є на сьогоднішній день «найбільш активним учасником Мінського процесу – в його активі більше 400 звільнених з полону в ОРДЛО українців».

«Відомо, що «план Медведчука» передбачає прийняття Верховною Радою чотирьох законів, які збігаються з «Комплексом заходів по виконанню Мінських угод»: про амністію для учасників подій на Донбасі, про конституційні зміни в частині децентралізації, про проведення місцевих виборів в ОРДЛО і про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу», – підкреслила експерт.

Популярні новини зараз

Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

У більш широкому сенсі, вважає Комарова, «план Медведчука» – це та ж програма реінтеграції Донбасу до складу України політико-дипломатичним шляхом, але «передбачає ще і відновлення прагматичних відносин з РФ, насамперед у сфері економіки».

У політолога не виникає сумнівів, що на тлі прогресу в реалізації Мінських угод суперечності на українському політичному Олімпі будуть наростати. Проте, вважає експерт, якщо США, ЄС і РФ досягли домовленостей щодо реалізації «Мінська-2», то «у зовнішніх гравців знайдуться інструменти, щоб змусити Київ прийняти необхідні законодавчі зміни і остудити «гарячі голови» політичних «яструбів».

«До того ж, українська «партія війни» розуміє, що реалізація Мінських угод посилить політичний вплив Медведчука, тим більше, що поки нічого не змогла йому протиставити, незважаючи на серйозний адміністративний ресурс, контроль над МВС і армію воєнізованих формувань», – резюмує партнер консалтингової групи «Concept GR» Юлія Комарова.