У Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили резолюцію, де вказані рекомендації Україні щодо Закону "Про освіту". Підсумкову оцінку не можна назвати повністю позитивною для Києва, і реформу рекомендують переглянути.
Про це повідомляє "УНІАН". За резолюцію проголосували 82 делегати, утрималися 17 і 11 були проти. До цього в неї внесли безліч правок.
У документі зазначено, що ПАРЄ стурбована новим освітнім законом в Україні і рекомендує його направити на експертизу до Венеціанської комісії. Делегатам не сподобалося, що текст закону не відправили ще до впровадження реформи.
У ПАРЄ вважають, що знання державної мови сприяє соціальній згуртованості та інтеграції народу, а держава має законне право на сприяння її вивченню. Але для нацменшин важлива індивідуальна і колективна ідентичність. Проявити її допомагає їхня мова.
В Асамблеї зазначили, що "коли держава вживає заходів для розвитку державної мови, ці заходи повинні одночасно прийматися з кроками щодо захисту і сприяння розвитку мов національних меншин".
Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи
Одним 300 грн, іншим – майже 600 грн: кому з пенсіонерів додадуть грошей цієї зими
Зняв гроші або отримав переказ: за що банки почнуть блокувати українцям картки
Вистачить на гречку на хліб: пенсіонерам оформлять 570 грн надбавки
"Асамблея з цієї причини рекомендує українській владі переглянути питання мов меншин в освіті, ґрунтуючись на гнучкій моделі двомовної освіти для всіх осіб, що належать до "корінних народів України" і "національних меншин", щоб не було дискримінації. На практиці можливим орієнтиром може бути не менше 60% навчальних програм українською мовою і до 40% - на мовах національних меншин", - відзначили в ПАРЄ.
Крім того, Україні порадили уникнути поспішних змін у впровадженні реформи, а саме тих, що можуть погіршити якість освіти національних меншин. В Асамблеї закликали українську владу ввести гнучкість щодо тривалості процесу впровадження закону.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, у ПАРЄ ухвалили рішення, покликане зняти політичні санкції з Росії.