Введення миротворців на Донбасі може бути лише певним тактичним кроком, адже не до кінця зрозуміло, що конкретно вкладають у дану формулу самі учасники конфлікту. Таку думку в ефірі NewsOne висловив політолог Петро Олещук.
Експерт звернув увагу на те, що принципова згода президента Росії на саму можливість введення миротворчого контингенту багатьма фахівцями оцінюється позитивно.
"Впровадження миротворців може бути лише певним тактичним кроком у подальшому врегулюванні конфлікту на Донбасі. Ми вже чули, наприклад, заяву представника Росії Гризлова, який казав про те, що вони в принципі готові розглядати варіанти врегулювання даного конфлікту на основі так званої "формули Штанмайєра"", — підкреслив експерт.
На його думку, "формула Штайнмайєра" це по суті повторення давно оприлюдненого "плану Медведчука", який передбачає реалізацію політичної частини Мінських угод.
"Спершу впроваджуються відповідні кроки для політичного врегулювання: внесення змін до Конституції України, закріплення особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей, ухвалення закону про вибори та закону про особливий статус окремих районів Донбасу, який би доповнював зміни до Конституції, оголошення всеохоплюючої амністії всіх учасників бойових дій", — уточнив Олещук.
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Політолог допускає, що Росія цілком може погодитися на реалізацію "формули Штайнмайєра", однак невідомо, чи готові інші учасники конфлікту прийняти "план Медведчука".
"Як його не називай, — це все одно той самий план, який по суті означає реалізацію Мінських домовленостей у певній послідовності на основі вже зазначеної мною формули", — пояснив Олещук.
Щодо того, як сприйме українське суспільство введення миротворців, то тут є багато нюансів, переконує він.
"Ідея введення миротворців може не тільки започаткувати вирішення цього конфлікту, але й принести цілу низку проблем, зокрема, необхідності узгодження плану реалізації Мінських домовленостей. У нас завжди говорили, що, наприклад, Мінські домовленості важко реалізувати, тому що не виконуються перші пункти — це припинення бойових дій, розведення збройних сил, обмін полоненими і так далі. Якщо, наприклад, справді формула, пов’язана із введенням миротворців, сприймається, значить це усуває необхідність апелювати до виконання перших пунктів, тому що введення миротворців так або інакше буде сприяти зниженню напруження", — вважає політолог.