Діяльність українських суддів зазвичай оцінюють за так званим рейтингом доброчесності, але поступово вони навчилися підроблювати й його. Фактично найбільші бали отримують люди із досить сумнівною репутацією.

Про це повідомляє Politeka.

За словами української правозахисниці Галини Чижик, яскравий приклад тому – суддя Вищого господарського суду Лариса Рогач. Саме вона свого часу посприяла в отриманні земельних ділянок у столиці відомим олігархам, проте посади її ніхто так і не позбавив.

“Зрада – це коли в Алли Лесько, завдяки якій суддя Майдану Віктор Кицюк залишився на посаді, за доброчесність і етику з 500 можливих балів щонайменше 352, а суддя-викривач Сергій Бондаренко, який пішов проти системи, вкінці рейтингового списку. Зрада – це коли суддя В’ячеслав Наставний, який ухвалював політичне рішення у справі Луценка, в рейтингу на 2 місці, а правозахисник Олег Левицький до прохідної частини рейтингу не потрапив”, – додала вона.

Найбільше таких випадків помічено в адміністративній колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів: три десятки рекомендованих кандидатів, дев'ятеро із яких, на думку громадської ради експертів, нічого спільного із поняттям доброчесноті не мають.

Популярні новини зараз

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

Українці ломляться у ТЦК перед ухваленням нового закону про мобілізацію: але добровольцями "майже не пахне"

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", викрито махінації українських суддів зі службовим житлом.

СохранитьСохранить