НАК "Нафтогаз України" назвав прогнозованим рішення про видачу Німеччиною дозволу на будівництво і експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" в німецькій виключній економічній зоні (ВЕЗ), і продовжить переконувати Європу, що реалізація цього проекту негативно відіб'ється на її енергетичної безпеки.
"Як і очікувалося, німецькі дозвільні органи видали останній дозвіл на будівництво" Північного потоку-2 "на території Німеччини. Цього разу мова йде про 30-кілометрову зону у виключній економічній зоні. Це неприємний, але прогнозований вчинок. Протидію він не зупиняє" , - йдеться в повідомленні НАК в соцмережі "Фейсбук".
В "Нафтогазі" нагадали, що офіційна Німеччина продовжує називати цей проект "виключно комерційним", і вважає його справою, обмеженим інтересами кількох компаній, з відповідним регуляторним режимом.
"Єврокомісія, Європарламент, більшість країн ЄС, України, США, Канада і значна частина німецького політикуму так не вважають. Мантра про" виняткову комерційну вигоду ", очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи", - відзначають в НАК .
Популярні новини заразПоказати ще"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Топ-менеджери російського монополіста неодноразово заявляли про намір або значно знизити транзит газу через територію України в країни ЄС з 2020 року, або взагалі припинити його.
Противники проекту, в тому числі Польща, країни Балтії і Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже поставляє близько третини обсягів газу в ЄС. Проти будівництва "Північного потоку-2" виступають і США.