Латвія, Кіпр, Австрія, Великобританія і Швейцарія складають топ-5 країн, де українські корупціонери залишили свій слід і в компетентні органи, яких Національне антикорупційне бюро України зверталося найчастіше. Про це повідомила прес-служба Національного бюро.

"Для викриття українських топ-корупціонерів НАБУ направило 300 запитів до 57 країн світу. 130 з них - виконана. Латвія, Кіпр, Австрія, Великобританія і Швейцарія – топ-п'ять країн, де українські корупціонери залишили свій слід і в компетентні органи, яких НАБУ зверталося найчастіше", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що рекордсменами за кількістю запитів, спрямованих НАБУ за кордон, є справи щодо заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (53 запити) і нанесення шкоди ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (19 запитів).

В антикорупційному бюро також повідомили, що для розширення можливостей отримання доказів в рамках кримінальних розслідувань корупційних виробництв з допомогою інструменту міжнародного правового співробітництва працівники міжнародно-правового відділу юридичного управління НАБУ протягом 14-15 березня перебували з ознайомчим візитом в Європейській організації з питань юстиції.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Показати ще

Під час візиту представники НАБУ обговорили з фахівцями Євроюсту питання взаємної правової допомоги у кримінальних провадженнях, у тому числі пов'язаних із застосуванням положень Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах 1959 року, Другого додаткового протоколу до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах 2001. Також юристи Бюро обговорили особливості двосторонньої взаємодії з національними представниками держав, з якими НАБУ співпрацює частіше.

Крім того, делегація НАБУ відвідала Європейську поліцейську службу. Під час зустрічі йшлося про практичні аспекти взаємодії в рамках Угоди між Україною та Європолом про оперативне і стратегічне співробітництво.

Дивіться: "Де ховають гроші українські корупціонери"

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що півтора десятка офісів Нової Пошти обшукує ГПУ.