Результати зовнішньополітичного курсу США за підсумками першого року Трампа
викликають суперечливі оцінки, вважає політолог, кандидат історичних наук Валентин Гайдай. Про це Гайдай пише в своєму блозі.

Політолог нагадує, що Трамп йшов на вибори з гаслом «Помиримось з
Росією». Разом з тим, Валентин Гайдай упевнений, що зараз порядок денний відносин з РФ серйозно забуксував, адже «серйозні сили серед істеблішменту США виступають проти заявленого Трампом курсу на нову «розрядку» у відносинах між двома країнами».

«Наприкінці жовтня Пол Манафорт, колишній глава передвиборного штабу Трампа, був названий ФБР одним з головних фігурантів розслідування про так званому «російському втручанні у вибори президента США». Одним з учасників
скандалу з «російським втручанням» виявилася і політична еліта України», - пише Валентин Гайдай.

Політолог підкреслює, що відносини США-РФ безпосередньо впливають на ситуацію в Україні. «Для ясності, ситуація в Україні - це похідна «російського» напряму зовнішньої політики США. Тому можна сказати, що Україна в даному випадку виявилася заручником загострення відносин між США і Росією. До речі, на українському напрямку команда Трампа теж не може похвалитися успіхами. Спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер за 4 раунди переговорів з помічником президента РФ Владиславом Сурковим так і не зміг досягти ніяких конкретних домовленостей по Україні», - аналізує політолог зовнішню політику США за рік правління Трампа.

На думку Гайдая, «через Волкера США втратили ініціативу в питанні конфлікту на Донбасі. А порівняння результатів роботи Волкера з ще одним переговірником - Віктором Медведчуком - виявилося не на користь американського
представника. «Під кінець 2017 року стало очевидно, що за результативністю
представник Держдепартаменту США серйозно програє Віктору Медведчуку,
українському спецпредставникові з питань гуманітарного характеру в Мінській
контактній групі», - робить висновок Валентин Гайдай.

Популярні новини зараз

Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть

Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб

Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Показати ще

Політолог нагадує, що обмін 27 грудня показав всьому світу, що Мінські
угоди працюють. А США, Франція, ФРН, а також ООН і ОБСЄ за підсумками
успішного обміну полоненими 27 грудня публічно закликали до подальшого
виконання Мінських угод. «Напередодні Нового року український політик
задіяв можливості і добився відновлення масового обміну полоненими
між Києвом і самопроголошеними республіками ДНР і ЛНР, який не
проводився близько півтора років, з вересня 2016 року. Задіявши свої контактні на рівні президента Порошенка, президента Путіна і Святійшого патріарха Кирила, Медведчук поновив обмін полоненими за формулою «233 на 74», відбувся 27 грудня 2017 року. Оскільки обмін полоненими передбачений пунктом 6 «Комплексу заходів з виконання Мінських угод», дана гуманітарна акція має стратегічну важливість для врегулювання військового конфлікту на Донбасі. Стратегічну важливість цього кроку підкреслили і Держдепартамент США, і ФРН, і Франція, і ОБСЄ, і ООН - обмін полоненими продемонстрував усьому світові, що Мінські угоди працюють», - порівнює політолог результати роботи Волкера і Медведчука.

Гайдай підкреслює, що зустріч в Дубаї підтвердила слова Медведчука,
який напередодні заявив, що США і РФ займають діаметрально протилежні позиції. «Дійсно, єдиний базис для переговорів США і РФ - це Мінські угоди, які пропонують механізм військового та політичного врегулювання. Саме тому Волкеру і Суркову не має сенсу обговорювати т.зв. «Закон про реінтеграцію», тому що він не відповідає положенням Мінських угод, який безальтернативні як порядку переговорів. А будь-які спроби відходу від «Мінська-2», включаючи т.зв. «Закон про реінтеграцію», з самого початку нежиттєздатні. По суті, вони є просто відволікаючим маневром, який не наближає, а віддаляє від результату», - робить висновок політолог Валентин Гайдай.