Під час конференції з безпеки 16-18 лютого в Мюнхені обговорювався новий формат введення миротворців ООН на Донбас.

У доповіді колишнього генсекретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена йдеться про необхідність створення міжнародного військового контингенту з близько 20 тис. військовослужбовців, передає Обозреватель.

Так, загони миротворців пропонують сформувати з "нейтральних" європейських країн – Австрії, Фінляндії та Швеції, з держав пострадянського простору, таких як Білорусь, Монголія, Казахстан, а ще країн Латинської Америки. Правда, деяких членів НАТО пропонують все ж включити, але тільки тих, які сприймаються Росією як дружні, наприклад, Грецію.

Шість країн, готових допомогти Україні у звільненні Донбасу

На початку лютого на спільній прес-конференції з Петром Порошенком у Відні канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що його країна підтримує ідею розміщення миротворців ООН на Донбасі і готова допомогти в її розміщенні. Канцлер зазначив, що Австрія готова обговорити це питання, якщо від України надійде таке прохання.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Показати ще

Про свою участь у миротворчій місії на Донбасі заявили і в Німеччині. Так, уповноважений Бундестагу з питань збройних сил, член Соціал-демократичної партії Німеччини Ханс-Петер Бартельс заявив, що військовослужбовці Бундесверу можуть приєднатися до "блакитних касок".

Міністр оборони Швеції Пітер Хультквист, виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, заявив, що його країна надасть свої війська для миротворчої місії на сході України, якщо побачить для цього належні умови, а також коли вважатиме, що операція ООН дійсно зможе допомогти.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко також підтримав ідею з введенням миротворців на Донбас і запропонував направити миротворців зі свого боку, але тільки за умови домовленості між президентами України і Росії Петро Порошенко і Володимиром Путіним.

Крім того, президент Фінляндії Саулі Нііністе заявив про готовність брати участь у проведенні в Україні миротворчої операції під егідою ООН.

Зазначимо, що Кремль розкритикував так званий "доповідь Расмуссена" з урегулювання конфлікту на Донбасі. Там заявили, що він нібито недостатньо співвідноситься з положеннями Мінських домовленостей, а саме вони "залишаються основою для політичного рішення" конфлікту в Україні.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в поточному році Росія навряд чи піде на загострення конфлікту на Донбасі через свої внутрішні питання, а вже в 2019 році може ускладнити і без того скрутне становище для України.