Глава МЗС Росії Сергій Лавров визнав, що російський проект резолюції по введенню миротворчої місії ООН на Донбас є недієздатним і веде в глухий кут.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Коли я останній раз спілкувався із Лавровим, він сам визнав, що з їхнього проекту почати неможливо. Його ніхто не здатний реально обговорювати, він веде в нікуди, у глухий кут", – розповів дипломат.

За словами глави МЗС, Україна має свій проект резолюції, проте поки не вносить його.

"Ми домовилися зі США і європейськими партнерами, ми його не вносимо, оскільки Росія почне маніпулювати в Радбезі і намагатися зробити якийсь компроміс. Усі питання можна погодити, але потрібно, щоб Росія прийняла політичне рішення – піти з Донбасу", – пояснив Клімкін.

Клімкін також наголосив, що Російська Федерація має забрати свій проект резолюції з Ради безпеки ООН щодо миротворців на Донбасі.

Популярні новини зараз

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Варто відзначити, що раніше високий представник ЄС у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні зазначила, що Яякщо Рада Безпеки ООН ухвалить рішення щодо введення миротворчої місії на Донбас, то представники Європейського Союзу готові повністю підтримати це.

"Рішення про таку місію приймається Радою Безпеки ООН, а не Європейським Союзом. Якби місія, узгоджена Радою Безпеки ООН, могла б допомогти просуванню реалізації Мінських угод, ми б, звичайно, були тільки "за", - зазначила Могеріні.

Вона також натякнула, що не слід ігнорувати Мінські домовленості, адже саме вони повинні стати ключовими у врегулюванні ситуації на сході України, хоча поки що вони повноцінно не реалізовані настільки, як було вказано у попередніх документах:

"Це мета переговорів у рамках Тристоронньої контактної групи та обговорення в "нормандському форматі". Мінськими угодами, дійсно, як це було вкрай необхідно, вдалося зупинити небезпечну ескалацію насильства. По-друге, вони надали план врегулювання ситуації, з якою ми стикаємося, таким чином, щоб повністю поважати територіальну цілісність і суверенітет України", - додала Могеріні.

Днями також склали повний звіт щодо миротворчої місії на Донбасі, в якому йдеться про те, що Швеція, котра не входить до складу НАТО, пропонується в якості провідної країни у складі місії (представлятиме інтереси США). Кількість миротворців попередньо визначена в рамках 24 тисяч.

Миротворці на Донбасі - хто наводитиме лад на окупованих територіях?Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що розвідка розкрила плани Путіна стосовно миротворців на Донбасі.