Україна відмовляється міняти статтю закону "Про освіту", яка стосується мовного питання в школах. Лише введення в силу деяких положень документа можуть перенести.
Про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій під час зустрічі з президентом Світового конгресу українців Євгеном Чолієм. Він зазначив, що Україна буде відстоювати свої позиції.
"У питаннях мови ми не будемо йти ні на які компроміси, ми будемо стояти твердо і не будемо міняти сьому статтю закону" Про освіту ". Сотні років Україна піддавалася русифікації, тому в питанні мови, питанні національної ідентичності ми не будемо йти ні на які поступки ", - заявив спікер українського парламенту.
Він додав, що незнання державної мови України є дискримінацією українців, їх права на роботу, обмеження права на навчання і перспективи в країні.
Парубій підкреслив, що закон все можна буде трохи підкоригувати. У документ додадуть правки шляхом внесення в закон про повну загальну середню освіту положень про продовження перехідного періоду вивчення мов національних меншин, відтермінування введення в дію закону "Про освіту" тощо.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Угорщина протестує проти закону "Про освіту" в Україні
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України, оскільки офіційний Київ досі не скасував скандальний закон про освіту. Будапешт вважає, що документ дискримінує представників національних меншин, які проживають на території України.