Вчора в Миколаєві відбулися урочисті заходи з нагоди 100-ї річниці Морської піхоти України. В цей день запланували змінити колір традиційних чорних беретів, а також символіку війська.
Браковані берети?
В заходах взяв участь і український президент Петро Порошенко. Військовослужбовці повинні були з'явитися перед ним вже "оновлені", але цього не сталося: морпіхи вишикувалися в старих беретах.
Все тому, що бійці першого феодосійського окремого батальйону морської піхоти України не захотіли змінювати своїх традицій, тому і обрали відповідну форму. Цікаво, що оператори, які знімали урочистості, чи то випадково, а на навмисне, цей інцидент чомусь не "захопили" у кадр. Робили акцент на морських піхотинцях у нових беретах синього кольору.
Мовчазний протест
Тих, хто ослухався наказу, виявилося немало: близько ста чоловік.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Морські піхотинці 1-ФОБМП відмовилися змінювати присяги і увійшли в парадний стрій під час урочистостей в своїх українських чорних беретах", - написав на своїй сторінці в соцмережі колишній морпіх.
Дехто вважає, що такий крок багато чого пояснює, приміром – негативне ставлення до Морської піхоти вцілому, котра з часів анексії Криму Росією зробила чимало для України, навіть на Донбасі. Але старання гідно так ніхто й не оцінив:
"...погане ставлення до військовослужбовців. Ми проти фасадної реформи в армії. Командування не дорожить особовим складом. Їм все одно, піде людина чи ні. Який у нього бойовий досвід. У них звичайна відмазка - завжди знайдуть нову людину. Це радянський підхід до управління колективами, він не підходить в воєнний час", - пишуть у мережі.
Тепер на морпіхів чекає "розбір польотів" – командування у військовій частині, вже без камер і президента, буде з'ясовувати всі обставини. Вже зараз заявляють, що нібито серед присутніх "чорних беретів" більшість не були чинними військовими, а звільненими у запас. Як все насправді, поки невідомо.
Дивіться: 100 років морської піхоти України: урочисті заходи