Американському Конгресу все частіше доводиться стикатися з питаннями міжнародної політики. Причин на це безліч - введення не завжди здорових законодавчих ініціатив, початок економічних воєн з Євросоюзом, Китаєм, Канадою і Мексикою і, особливо, загравання лідера США Дональда Трампа з президентом РФ Володимиром Путіним

Цю інформацію повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України Володимир Горбулін, передає ZN.UA.

"Ми часто захоплюємося "особистісним підходом до світової політики. Тому і втратили дійсно революційний момент — всього лише через 1,5–2 роки президентства Трампа США з президентської республіки перетворилися у відверто парламентську. Конгрес США фактично перехоплює керування критичними ділянками внутрішньої і зовнішньої політики США у президента, перетворюючи законодавчий інструмент з механізму встановлення довгострокових правил гри в тактичний, по суті, підмінює президентські укази", – зазначив політичний експерт.

Горбулін каже, що без підтримки Конгресу і при наявності єдиної двопартійної волі, Трамп стає формальною фігурою.

"Американський істеблішмент знайшов формат роботи з новим президентом, і він для останнього вкрай невигідний. До речі, можливо, саме антиелітизм (спрямований на чужий Трампу американський істеблішмент) і став тією основою, на якій відбувався діалог між Трампом і Путіним — останній не забуває підігрівати внутрішнє невдоволення американського президента сформованим статус-кво", – підкреслив експерт.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

За словами Горбуліна, скільки б Трамп не говорив з Путіним, і які б домовленості не підписував, все-одно реалізувати їх президент США не зможе.

"Крім того, будь-яка спроба розпочати відвертий дрейф у бік Росії та її інтересів буде жорстко припинятися американським істеблішментом. Як це буде відбуватися, чудово відобразила ситуація із заявами і діями Трампа після повернення з саміту — йому довелося дезавуювати практично всі озвучені ним позиції, а по ряду питань зробити це неодноразово силами як Білого дому, так і Держдепартаменту", – резюмував Горбулін.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив про підвищення мит на турецькі сталь і алюміній. Про це він написав на сторінці у Twitter.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", фахівці США з ядерної зброї стверджують, що російський ядерний арсенал суворо оборонний — навіть при тому, що теоретична можливість для першого удару у Москви є, вона навряд чи нею скористається.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що батьки Меланії Трамп, дружини президента США Дональда Трампа, отримали американське громадянство.