Ініціатива президента США Дональда Трампа про перенесення з Мінська переговорів щодо врегулювання конфлікту в Україні, може бути в тому числі й результатом кропіткої та напруженої роботи лідерів партії "ОСНОВА" протягом 2017 року. Про це заявив на своїй сторінці в Facebook глава цієї політичної сили Андрій Ніколаєнко, коментуючи заяву Дональда Трампа в ході його зустрічі з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим.
"Ідею реформатування Мінських переговорів, у тому числі й зміну їх локації, "ОСНОВА" просуває вже другий рік. Мінськ давно зайшов у глухий кут, і для активізації мирного процесу ми запропонували прийняти ряд ключових рішень: актуалізувати предмет переговорів, забезпечити реалізацію нових механізмів безпеки, підсилити склад учасників, знайти новий, оптимальний майданчик. Наприклад, нейтральний Відень.
Усі ці пропозиції ми сформулювали в нашому мирному плані "Три основи. Легітимність. Безпека. Довіра". Він був представлений засновником партії Сергієм Тарутою ще рік тому на Мюнхенській конференції з безпеки. Ми обговорювали його з європейськими експертами і політиками в ході наших візитів до ЄС і зустрічей в Україні.
Навесні 2017 року ми презентували його у Відні, на круглому столі, організованому авторитетним аналітичним центром ICEUR-Vienna. І наша ідея просування Відня як майданчика і можливого модератора для врегулювання напруги між Заходом і Росією знайшла своє відображення в коаліційному договорі нового австрійського уряду на чолі з канцлером Себастьяном Курцем.
Також ми детально представили наш план місяць тому у Вашингтоні, на організованій Atlantic Council панельній дискусії про роль миротворців у процесі врегулювання конфлікту на Донбасі. У дискусії тоді брали участь спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер, впливові американські дипломати Джон Гербст і Александр Вершбоу. Я ціную те, що наші зусилля були виправдані, що ідея перенесення мирних переговорів з Мінська була сприйнята Адміністрацією Білого дому і отримала підтримку президента Трампа. Дві інші ідеї нашого мирного плану - введення миротворців і налагодження життя регіону під егідою міжнародної тимчасової адміністрації, сьогодні вже є робочими конструкціями, які обговорюються і деталізуються нашими міжнародними партнерами", - заявив Андрій Ніколаєнко в коментарі gazeta.ua.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
За словами політика, вибір Відня як потенційної локації для мирних переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі продиктований тим, що це місто, на відміну від Мінська, є однаково комфортним як для учасників переговорів від США, так і від Росії. Відень - місто з багатими традиціями успішних мирних переговорів, Австрія - позаблокова держава, яке з другого півріччя 2018-го головуватиме в ЄС. Тим більше що у Відні базується штаб-квартира організації - важливого учасника мирного процесу - ОБСЄ. А нинішній Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц, який 2017 року обіймав посаду міністра закордонних справ Австрії, був головою ОБСЄ і особисто відвідував прифронтові території України.