Міністр соцполітики Андрій Рева вважає, що українці витрачають більше половини своїх доходів на їжу через те, що багато їдять.
Про це він заявив в коментарі телеканалу 112, порівнюючи статистичні дані, що німці витрачають на їжу лише 14% доходів, в той час як українці – 50%.
"Коли ми говоримо про те, що німці витрачають (на харчування, - ред.) 14%, а ми - 50%, то тут система пріоритетів. Я пам'ятаю свого покійного батька, він був круглим сиротою. Мій батько все життя вважав пріоритетом добре поїсти. У нього було голодне дитинство, і він вважав, що можна в чомусь собі відмовити, але здорове, повноцінне харчування дуже важливе. У наших людей є така історична традиція - голодомори, війни змушували їх ставитися до проблеми харчування не так, як в інших країнах. Я вже мовчу про те, що ставлення до хліба культивувалося в суспільстві ... Німці їдять трохи по-іншому. У них інший раціон. Їх культура харчування дуже відрізняється від нашої. З огляду на те, що ціни на продукти приблизно однакові в Україні та Німеччині, вони їдять менше не тому, що у них немає можливості, а тому, що така культура харчування. І тому вони витрачають менше в порівнянні з нашими людьми", - сказав Рева.
Пояснюємо спеціально для міністра, чому 14% доходу в Німеччині це більше, ніж 50% в Україні. І що німці, насправді, на їжу витрачають значно більше, ніж українці.
За даними Міжнародної організації праці, середня зарплата в Німеччині складає 2720 дол США, а в Україні – більш ніж у десять раз менше – 240 дол.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Таким чином, 14% доходу у Німеччині – це 380 дол, в той час як 50% доходу в Україні – 120 дол. При цьому, ж сам міністр заявив, що ціни на продукти в Україні та Німеччині приблизно однакові.
Спіч міністра починається з 9-ї хвилини
Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", 86% українців повідомили, що змушені економити на тих чи інших статтях сімейного бюджету. Такими є результати соцопитування.