Канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила сподівання, що після виборів президента в Росії з'явиться шанс на виконання мінських домовленостей і подолання кризи в Україні.
Про це повідомляє DW.
"Я переконана, що після виборів у Росії ми отримаємо новий початок і зможемо побачити, чи можливий якісний прогрес у досягненні мінських угод", - зазначила вона.
Також Меркель відкинула можливість скасування антиросійських санкцій до досягнення якого-небудь прогресу у вирішенні українського питання.
"Буде правильним почекати, поки ми не побачимо якихось кроків перед обговоренням питання санкцій", - додала Меркель. Варто відзначити, що раніше російський президент Володимир Путін заявив: "не заперечує" проти розміщення миротворців в Україні, але додав, що домовлятися про це нібито можна виключно із сепаратистами.
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
За його словами, ідея миротворчого контингенту на Сході не нова, але всі гріхи традиційно приписує українській стороні, натякаючи на поставки озброєння для моніторингової місії.
"Ми погодилися, ОБСЄ відмовилася з посиланням на те, що ні досвіду такого у ОБСЄ немає, ні людей. Ми і на це пішли. Але і цього виявилося недостатньо. Тепер кажуть, що вони повинні бути всюди, тобто фактично поставити всю територію (конфлікту на Донбасі, - ред.) під міжнародний контроль. Росія" за "або" проти "? ми як мінімум не проти, але треба домовлятися з цими невизнаними республіками, йдіть тоді і з ними домовитеся. Ні, цього ніхто робити не збирається ", - пояснив президент РФ, відповівши на попереднє питання канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо розміщення місії на кордоні України та РФ. Відомо, що восени 2017 року у Кремлі заявили, що умовою розміщення миротворчих сил на Донбасі повинна бути згода терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".
В середині лютого підтвердилося: Білорусь може направити своїх миротворців на Донбас при виконанні ряду умов, а федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц підтримав ідею.
Разом з тим уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво російського газопроводу "Північного потоку-2" у березні.
"За нашою інформацією, вже в березні уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво "Північного Потоку-2", - заявив Коболєв. Коболєв додав, що український парламент повинен максимально швидко сформувати критерії добору переможця в конкурсі на спільне управління ГТС України.
"Нам потрібен терміново голос іноземного партнера в Європі, який буде допомагати нам лобіювати, що б транзит залишився в Україні", - додав він.
"За нашою інформацією, вже в березні уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво "Північного Потоку-2", - додав Коболєв.
Меркель та Макрон закликали припинити вогонь на Донбасі.