Нещодавно Міністр оборони Степан Полторак зробив гучну заяву – він запевнив, що Україна буде допомагати Молдові у відновленні територіальної цілісності.
Про це він розповів під час зустрічі з міністром оборони Молдови Еудженом Стурзою в Одесі, передає прес-служба міністерства.
"Україна дотримується чіткої позиції, яка заснована на принципах поваги територіальної цілісності та суверенітету Республіки Молдова. А Придністров'я є невід'ємною частиною Молдови", - зазначив Полторак.
Він також додав, що Україна робитиме все можливе, аби допомогти у відновленні територіальної цілісності Молдови і підтримати її в подальшому.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
"Ми підтримуємо загальний військово-політичний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію і будемо на взаємовигідній основі розвивати наші збройні сили за стандартами НАТО. Такий підхід дружби, взаєморозуміння і підтримки завжди буде в основі українсько-молдавських відносин в сфері оборони", - зазначиа міністр.
Натомість Стурза запевнив, що Україна також завжди може розраховувати на підтримку Молдови.
"Молдова, як ніхто інший, розуміє, з чим довелося зіткнутися Україні, і виступає за якнайшвидше вирішення кризи, збереження суверенітету і територіальної цілісності України. Ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку, так само, як Молдова завжди знає, що Україна підтримує нас", - зазначив він.
Раніше "Знай.uа" писав про те, що у мережі почала поширюватися інформація про нову хвилю мобілізації, яку можуть оголосити в Україні. Насправді призов до армії зараз залежить від того, як розвиватиметься ситуація в зоні проведення ООС.
Як повідомляє портал Рoliteka, докладніше про це в недавньому інтерв'ю розповів міністр оборони Степан Полторак. Він вважає, що для ООС цілком вистачить тієї кількості військовослужбовців, яке вже є.
Якщо ситуація буде ускладнюватися або вирішать звільняти територію - тоді звичайно необхідно буде збільшувати і кількість особового складу", - заявив Полторак.
Він також зазначив, що зараз резервісти приписані не тільки в військкомати, а й до військових частин, вони беруть участь в щорічних навчально-методичних зборах і готові "протягом декількох днів стати до зброї".
Міністр розповів, що вже створили резерв (перша черга - 150 тисяч), є резерв озброєння і техніки.
"Рівень мотивації і підготовки особового складу значно вище. У нас є облік мобілізаційного ресурсу - військкомати вже мають можливості досить швидко розгортатися і працювати на повну потужність", - розповів глава відомства.