Українські банки не мають права нараховувати людям зазначені в договорі з банком відсотки, які вказані в договорі з фінансовою установою, після закінчення терміну кредиту.
Таке рішення прийняв Верховний суд в суперечці позичальника з ПриватБанком. "Після закінчення терміну дії кредитної угоди застосовується облікова ставка Нацбанку, на поточний момент це 12,5% річних", - йдеться в рішенні суду, передає UBR.
Експерти відзначають, що тут мова частіше йде про карткові кредити, автокредити та іпотеку.
"Людина не закінчує гасити весь кредит і у нього утворюється борг, а банк не відразу подає з цього приводу позовну заяву, а із запізненням - після завершення терміну дії договору. І продовжує, звичайно ж, нараховувати свій кредитний відсоток на суму боргу навіть після цього . Налічує за ставкою, зазначеною в договорі. Хоча далеко не завжди має право: застосовувати ставку договору можна тільки, якщо цей нюанс чітко виписаний в угоді - про нарахування саме банківського відсотка", - сказав адвокат Ростислав Кравець.
За його словами, ситуації в цих випадках бувають різні. Може бути мирова угоду про погашення заборгованості. Але іноді банківські юристи впираються, щоб їх структура побільше заробила.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Адже багато хто спеціально подають позови через 2-2,5 року, щоб довше налічувати свій відсоток, нехай і незаконно. І заробити на боржника. У цьому випадку банкіри судяться в розрахунку на судову помилку", - зазначив Кравець.
Також він зазначив, що судові тяжби з банком справа непроста. Для того, щоб довести, що банк неправильно нараховував відсотки, потрібна бухгалтерська експертиза.
"Колись вона коштувала 10 тис. грн., Потім - 15 000, а зовсім недавно наш клієнт виклав за неї 23 тис. грн. Зрозуміло, платити стільки сенс, якщо сума заборгованості значно больш", - пояснив юрист Можаєв.
Дивіться, що буде, якщо не платити кредит у банку.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що щоб отримати кредит на навчання у вищому навчальному закладі, необхідно виконати декілька умов.