Реформа Генеральної прокуратури дозволила оновити кадровий склад новими людьми, впровадила самоврядування і поклала край сталинським практикам. Про це під час річного звіту в Верховній Раді заявив голова ГПУ Юрій Луценко.
Він зазначив, що першими діями на посаді генерального прокурора для нього була реформа прокуратури. Відповідно до закону і нових повноважень, чисельність прокуратури скорочена на 25%, проведено нові конкурси на вакантні посади, в яких перемогли 82% тих, хто ніколи в прокуратурі не працював.
Луценко нагадав депутатам, що зобов’язання встановити прокурорам гідну зарплату поки виконані лише частково. «Розмір зарплатні в середньому зріс лише на 45%. Але тепер прокурор місцевої прокуратури в середньому отримує «на руки» 9-10 тисяч гривень, а прокурор регіональної – 11-12 тисяч», - розповів генеральний прокурор.
Серед інших важливих нововведень він назвав прокурорське самоврядування: «Це означає, що сталінська ГПУ померла. Відтепер ні генеральний прокурор, ні інші керівники ГПУ не можуть вимагати незаконного переслідування людини, погрожуючи зняттям з посади».
За участю громадськості та колишнього федерального прокурора США через конкурсну комісію сформований склад Генеральної інспекції. За невеликий час роботи зусиллями інспекторів звільнено 46 прокурорів, чиї дії порушують кодекс або присягу. «Йдеться не про дрібних прокурорів. Звільнено слідчого в особливо важливих справах ГПУ, заступників прокурорів Житомирської, Кіровоградської, Луганської областей. Робота йде», - доповів Луценко.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Він висловив подяку прокурорам, які повірили в нові принципи і гідно виконують свою роботу. «У резонансних справах слідчим прокуратури протистоять багато дуже високооплачуваних адвокатів. Зокрема, у справі Януковича півсотні адвокатів, а проти них – два ровесника Незалежності із зарплатою в 20 тисяч гривень», - пояснив голова ГПУ умови роботи.
«Але в них є те, що є в мене – віра у відновлення справедливості навіть щодо колишнього президента, який порушив закон. Їх, як і мене, не лякають можливості мафії, у якої ми забрали 39 мільярдів гривень. Ми не їздимо броньованими автомобілями, нас не оточують півтора десятка охоронців, як декого тут, у Верховній Раді. Бо ми віримо, що наша справа для України», - заявив Луценко.
Підтвердженням нової тенденції він назвав принциповість прокурорів і відмову брати хабарі: «Пшонка був символом корупції в прокуратурі. Навіть при будівництві нового приміщення ГПУ було вкрадено майже понад 60 млн гривень. І якщо Пшонка в прокуратурі - це репресивне та корупційне обличчя прокуратури, то ці хлопці, котрі відмовляються від хабарів, це обличчя нової прокуратури».
Як приклад Луценко назвав слідчого Кіровоградської регіональної прокуратури, який відмовився від хабара у 35 тис доларів, військового прокурора Львівського гарнізону, який не спокусився на 40 тис доларів, військового прокурора Південного регіону і слідчого Генеральної прокуратури, які відмовились від 75 і 200 тис доларів відповідно.