Повномасштабний наступ на Україну Росія планувала задовго до його реального початку – ще в березні 2014 року наші розвідники отримали засекречені дані про подібні наміри з боку північного сусіда.

Про це нещодавно заявив секретар РНБО Олександр Турчинов у документальному фільмі "Україна. 100 днів над прірвою".

Він згадує, що тоді постійно надходили повідомлення щодо наближення ворожих танків та вертольотів до самого кордону, але потім вони неочікувано розверталися. В цей час російська армія виставляла своїх бійців на півночі та сході.

"Протягом березня кілька разів, тричі, а може й більше, наша розвідка давала дані, що саме о 4 годині ранку російські війська ввійдуть на територію України, почнеться масштабний наступ. Перший раз - ми ніч провели на командному пункті, повна бойова готовність. Чекаємо. Танки підійшли майже до кордону й розвернулися. Другий такий раз, упродовж тижня - тепер точно сьогодні о 4 годині буде наступ", - додає Турчинов.

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

За словами секретаря РНБО, путінські плани були очевидними – Кремль збирався зірвати добровольців, не дати часу оговтатися українській армії і так би мовити "під шумок" розпочати вторгнення на нашу територію.

"Путін прорахувався. Він вважав, що знищив українську армію, спецслужби, економіку. Але він не прорахував того, що в Україні буде створено добровольчий рух. Коли хлопці юристи, викладачі, студенти прямо з Майдану підуть на передову. І, власне, створення добровольчого руху у той період – це ключовий момент, який зірвав плани Путіна. Саме добровольці стримали Путіна і врятували ситуацію – дали час оговтатись армії, придбати бронежилети, каски, зброю", – підсумував він.

Дивіться: "Україна. 100 днів над прірвою", коментар Турчинова

Як повідомляв портал "Знай.ua", волонтери з пошукової гуманітарної місії розповіли всю правду про експертизу та транспортування тіл загиблих солдатів. На початку січня 2018-го вони поставили нарешті крапку в одній із найбільш суперечливих історій. Три роки поспіль був записаний до списків зниклих без вісти легендарний танковий екіпаж Т-64 з 30-ї окремої механізованої бригади, який складався з командира танку, старшого лейтенанта Артема Абрамовича, наводчика Петра Барбуха та водія-механіка Ярослава Антонюка.