Крим починає набувати ознак "гарячої точки" і це може підштовхнути членів ООН до більш активних дій. Таку заяву в суботу, 17 березня, в інтерв'ю Голосу Америки зробив постпред України в ООН Володимир Єльченко, передає Українська правда.

За його словами, півострів стає "гарячою точкою" не тільки в тому сенсі, що він незаконно анексований, але і в тому, що несе загрозу європейській безпеці не тільки в регіоні Чорного моря, але і набагато ширше. А це може підштовхнути ООН до більш активних дій.



"Це можуть бути рішення Генасамблеї ООН, і ми готові такі рішення готувати. Ми не будемо обмежуватися тим, є Україна в Раді безпеки чи ні. Є багато інших органів ООН, де питання Криму - різні - можна і потрібно піднімати"
, - зазначив Єльченко.

Також постпред додав, що санкції щодо РФ будуть тільки посилюватися, а російські "вибори" у Криму тільки "додадуть впевненості тим країнам, які ці санкції ввели або ще будуть вводити".

Як раніше передавав портал "Знай.ua", в останні кілька місяців на території анексованого Криму удвічі збільшилася кількість російського військового контингенту. Окрім цього РФ перекинула сучасне озброєння та практично перетворила півострів на базу для секретних бойових операцій.

Перший, до слова, тут з'явився ще навесні минулого року. Установка справді потужна: вона може збивати літаки, безпілотні апарати, крилаті та балістичні ракети в радіусі до 400 кілометрів.

Популярні новини зараз

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Показати ще

Нагадаємо, стосунки між Росією і Україною налагоджуватимуться, навіть незважаючи на те, що Кримський півострів швидше за все назад не стане частиною материкової України: між державами діяли, діють і діятимуть економічні відносини, а примирення - це тільки питання часу.

Більшість країн-учасниць засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в окупованому Криму, що пройшло напередодні у форматі Appia, висловило підтримку цілісності України.

Повідомляється, що 15 березня відбулося відкрите засідання РБ ООН, присвячене проблематиці тимчасової окупації Криму. Засідання було скликане делегаціями Швеції, Великобританії, Нідерландів, Польщі та США за ініціативою України.