У Німеччині путінські пропагандисти працюють на повну. Вони показують проблеми з фашизмом в Україні, використовуючи кремлівські штампи.

"2014 рік. На німецькому каналі ZDF виходить сюжет про добровольців з полку" Азов ". Їх символіку журналісти порівнюють з нацистською. Цей матеріал дав старт інформаційної кампанії про нацистів в Україні, яку охоче підтримували проросійські політики. Їм це на руку, так як вбивають відразу двох зайців", - сказав юрист Володимир Ліпкан.

Крім того, Spiegel і Zeit розповіли про фашистів і праворадикалів, які пройшли зі смолоскипами по центру Києва. Німецькі видання використовували ті ж штампи, які так люблять російські медіа. При цьому джерелом таких новин найчастіше стають проплачені блогери або тролі.

Заступник міністра інформполітики Дмитро Золотухін вважає, що Росія витрачає на пропаганду в інших країнах близько мільярда доларів на рік.

Популярні новини зараз

Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

"У тій же Німеччині все ясніше розуміють, що така пропаганда шкодить і їх державі, ЗМІ не блокують, тому що це не демократично. Тому протидіяти брехні можна тільки правдою. Важливо не просто витрачати сили на спростування численних фейків, а зробити так, щоб в світі почули про Україну ", - сказав журналіст Максим Бутченко.

Але при цьому часто дії української влади шкодять іміджу держави більше, ніж намагання армії пропагандистів. "Західна преса активно пише про нереалізовані реформи в Україні." Українці втратили віру в те, що нинішні політики можуть створити європейську державу ", - пише редактор Financial Times у Європі Тоні Барбер.

Тому для боротьби з пропагандою потрібно не тільки боротися з її проявами, а вибивати грунт з-під ніг боротьбою з корупцією і реформами.

Агресивна пропаганда Кремля

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Росія програла в битві при Бородіно в 1812 році. Це було відомо, однак підносилося, як ніби перемога.