Парламент прийняв закон, що забороняє звернення стягнення та накладання арешту на кошти суб'єктів господарювання у сфері тепло-, водопостачання і водовідведення, отримані від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів. Про це повідомляє УНІАН.

За прийняття закону №6578 "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладання арешту на кошти суб'єктів господарювання у сфері тепло-, водопостачання і водовідведення, отримані від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні" проголосували 259 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Документом пропонується внести зміни до законів України "Про питну воду та питне водопостачання", "Про теплопостачання", "Про виконавче провадження" та встановити заборону звернення стягнення та накладання арешту на грошові кошти на поточних рахунках суб'єктів господарювання в сфері тепло-, водопостачання і водовідведення, отримані від міжнародних фінорганізацій.

При цьому передбачається, що зарахування коштів міжнародних фінансових організацій на поточні рахунки суб'єктів господарювання в сфері теплопостачання, відкриті банками в національній або іноземній валютах, і використання таких коштів на реалізацію інвестиційних проектів у відповідній сфері здійснюється відповідно до умов укладених договорів з міжнародними фінорганізаціями.

Популярні новини зараз

Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа

Кіт випадково спалив будинок і його відправили працювати, щоб відшкодувати збитки

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

У парламенті зазначили, що реалізація положень закону матиме позитивні наслідки для інвестиційної діяльності підприємств тепло-, водопостачання і водовідведення та, відповідно, для залучення міжнародних коштів для реформування і розвитку житлово-комунального господарства в цілому.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що як свідчать офіційні дані, тільки в 2018 році наш уряд зобов'язаний виплатити 325, 5 млрд гривень з державного та гарантованого державою боргу. Зокрема, Україна повинна повернути борги на 204,4 млрд гривень і виплатити 121,1 млрд гривень в рахунок їх обслуговування.

В наступному році платежі з погашення та обслуговування державного боргу складуть 317,5 млрд гривень, а в 2020 році – 266,1 млрд гривень. Всього в період з 2018 по 2045 рік Україні належить сплатити 3,07 трлн гривень, у тому числі 1,95 трлн гривень в рахунок погашення боргу і 1,12 трлн гривень – в рахунок його обслуговування.