У лобіюванні будівництва храму для УПЦ МП на залишках Десятинної церкви у столиці знайшли слід колишньої влади – зокрема, до цього можуть бути причетні люди колишнього президента-втікача Віктора Януковича.
Днями активісти зібралися під приміщенням храму із вимогою знести каплицю, зведенням якої займалися представники Московського патріархату.
Історична роль приміщення просто не підлягає суперечкам, адже Десятинну церкву почали будувати ще за князя Володимира у Києві в 989–996 роках, більш того – це перший кам'яний храм часів Київської Русі. Хоча його зруйнували у 1240 році, але фундамент зберігся, що і дало поштовх маніпуляціям із будівництвом.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
"Здавалось, територія має потрійний захист, але ми бачимо, що в ХХІ столітті відбуваються такі речі, коли фактично не дотримуються закони. У порушенні закону відбуваються земляні та будівельні роботи", - відзначив археолог Віталій Козюба.
Цікаво, що президент насправді не був наділений повноваженнями виділяти землі з території, яка підпадає під охорону ЮНЕСКО. Але в розпорядження щодо каплиці ухвалив суд (2001-2003 роки).
Ця історія привернула увагу більше десяти років тому: намет зведений із порушенням правил, були численні неполадки з електроенергією, повідомляє ТСН.
"Документи, що посвідчують право власності чи право користування земельною ділянкою, в тому числі на умовах оренди у релігійної громади відсутні, про що складено акт перевірки", - стверджували в інспекції.
Приїздила туди навіть комісія з Мінкульту, але й її представники нічого не добилися. Тобто виходить, що оточення Януковича через Шевченківський суд визнало право власноті на храм за громадою, але фактично захопив його попри всі вимоги контролюючих органів.
Досі монастир не має офіційної реєстрації, і хоча богослужіння там проводяться, ситуація залишається невирішеною.
Дивіться: Акція під капличкою Московського патріархату біля руїн Десятинної церкви