Питання роздержавлення ЗМІ, тобто виведення зі складу засновників і співзасновників комунальних і державних друкованих медіа органів державної влади та органів місцевого самоврядування, обговорюється достатньо давно.
Цю тему почали обговорювати майже 15 років тому експерти в галузі права та журналістики, адже вивільнення вітчизняних ЗМІ від контролю органів влади є нормальною світовою практикою.
Сьогодні у ВР знову обговорювали тему роздержавлення газет чиновників і як цю справу пришвидшити. Про це розповів лідер партії "Рідна країна" Микола Томенко.
"Нагадаю, що ще в 2012 році ми мали шанс ухвалити цей закон і за 5 років відмовитися від бойових листків чиновників за наші гроші. Проте, деякі надто патріотичні депутати, партії яких тоді керували у місцевих радах, відмовилися голосувати. Отож, цю біду почали ліквідовувати лишень з 2015 року", - нагадав Микола Томенко.
За словами політика, йому не зрозуміло, чому у київські ЗМІ досі фінансуються за гроші українців.
Мобілізують через помилку: що треба знати перед візитом до ТЦК
Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу
ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації
Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
"Я гордий що мій Закон вже кілька років зберігає Державі сотні мільйонів гривень і подивований тим, що у "європейському Києві Кличка" досі фінансують за гроші киян газету "Вечірній Київ"; радіо" Києв" та телекомпанію "Київ" на суму майже 106 мільйонів гривень", - наголосив Микола Томенко.
До слова, у наших сусідів з країн Євросоюзу роздержавлення газет пройшло ще у 90-тих роках минулого сторіччя. Наприклад, у Польщі, де галузь друкованих засобів масової інформації була повністю державною, зараз зовсім немає газет, фінансованих місцевим або державним бюджетом.
Але в Україні завершити цей процес у жодної політичної сили так і не дійшли руки.