Нові можливості, для громадян з великим стажем та низьким рівнем зарплат, а також для військових пенсіонерів, відкрила пенсійна реформа.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Це (все, що зроблено - ред.) не означає, що в 2017-2018 роках ми провели перерахунок - і крапка. Ні! Ми відкрили можливості для системного підвищення виплат для громадян, - сказав Володимир Гройсман. - Зараз ми вирішуємо питання підвищення пенсій тим, хто мав стаж, але виплати були копійчаними. Це колгоспники, ті, хто працював в тіні за мінімальні кошти, і т.п. Серйозне питання, і ми дамо відповідь".

Ще восени 2017 року в Україні пенсійна реформа набула чинності. Її основні новації - збереження віку виходу на пенсію, скасування зрівнялівки, що є справедливим стосовно людей з великим трудовим стажем, скасування оподаткування пенсій та скасування спеціальних пенсій, а також встановлення механізму автоматичного осучаснення пенсій, що знімає будь-які політичні маніпуляції в системі пенсійних виплат.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Вже в жовтні 2017 року підвищення пенсій отримали близько 10 млн пенсіонерів. При цьому вдалося не збільшувати дефіцит пенсійного фонду - за рахунок, в тому числі, збільшення мінімальної заробітної плати та детінізації зарплат.

У квітні 2018 року уряд реалізував другий крок реформи - осучаснив виплати військовим пенсіонерам. Понад 500 тис. пенсіонерів отримали підвищені пенсії та компенсації. Середній розмір збільшення склав 1500 грн.

Проект закону про пенсійне забезпечення діючих військових, які підуть на відпочинок в наступні періоди, також підготовлений урядом, і тепер документ знаходиться на обговоренні.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у зв'язку з відсутністю грошей у державній казні підвищення мінімальної зарплати в Україні до 4200 грн відкладається на невизначений період. За даними, які наводить Міністерство фінансів, у першому кварталі 2018 року український держбюджет недоотримав більше шести мільярдів гривень. Наприкінці минулого року міністр соціальної політики Андрій Рева стверджував, що мінімальна зарплата в 2018 буде підвищена до 4100 грн.