Уряд України може піти на підвищення цін на газ для населення, якщо постане перед необхідністю запобігання економічної катастрофи з-за проблем з обслуговуванням зовнішніх боргів. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я відповідально вам заявляю – я не хочу підвищувати ціни на газ. Я не хочу цього робити. Це може бути тільки вимушений крок для того, щоб не допустити економічної катастрофи і зубожіння українських громадян", - сказав він, виступаючи у Верховній Раді.

Глава уряду попередив, що невиконання умов міжнародних партнерів щодо ринкового механізму ціноутворення і єдиної ціни на газ для населення і промисловості може спричинити за собою їх відмову від підтримки України. Це, в свою чергу, може призвести до серйозних проблем з виплатою зовнішнього боргу, і в результаті – до бідності громадян.

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

У зв'язку з цим глава уряду запросив консультацій з лідерами фракцій парламенту, щоб обговорити розроблені урядом сценарії подальшого розвитку ситуації з цінами на енергоносії.

Варто зазначити, що український уряд розглядає кілька сценаріїв, які підтримають населення при оплаті рахунків за газ. Серед них – механізми регулювання ціни та адресна підтримка.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Нацбанк похапцем готується до гіршого. За даними Національного банку, до кінця наступного року при негативному прогнозі курс долара може досягти 39,4 грн. Так, Нацбанк розробив стратегію на випадок неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал.

Мова йде про три сценарії: базовий (згідно якого курс до кінця наступного року становитиме 28,7 грн./$); без траншів МВФ – 33,7 грн. за долар; без траншів МВФ і у випадку падіння цін на метал – 39,4 грн. за долар.

Крім курсу валют, Національний банк України розробив і ряд сценаріїв за такими ключовими показниками, як ВВП, інфляція, обсяг міжнародних резервів. Також прогнозуються труднощі з погашенням зовнішніх боргів. Крім цього, слід очікувати значного зростання споживчих цін.