Конфлікт між Володимиром Гройсманом та Олександром Данилюком останнім часом перейшов із кулуарної в публічну площину. Вирішальною стала суперечка на засіданні уряду щодо вакансії заступника Данилюка з податкового напрямку.

Що відбулось між Гройсманом і Данилюком?

23 травня міністр вкотре просив призначити на це місце директора департаменту податкової політики Мінфіну Яну Бугримову – людину, яка працювала над реформою Державної фіскальної служби. Публічну трансляцію засідання Кабімну припинили, проте присутні там повідомили, що Гройсман і Данилюк посварились – і прем’єр знову відмовив міністру.

Після цього Гройсман забрав із відання Міністерства фінансів ДФС і підпорядкував її напряму Кабміну. Відомство Данилюка також виключили з переліку тих, чиє погодження обов’язкове для документів уряду.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

У відповідь на це Олександр Данилюк робить "хід конем": надсилає 31 травня листа-скаргу послам країн "Групи семи". У ньому він повідомляє, що президент Петро Порошенко упродовж кількох років намагався призначити йому помічника, зручного близькому президентському товаришеві Ігорю Кононенкові та голові комітету з питань податкової та митної політики Ніні Южаніній.

Данилюк на це не погоджувався, тому вакансія залишалась відкритою, мовилося в його листі.

Бугримову ж призначати не хотіли, тому що Гройсман свідомо гальмує реформу ДФС, заявив Данилюк європейським партнерам:

"Він також заблокував призначення постійного голови ДФС та його заступників. Ви знаєте, що виконувач обов’язків голови дуже близький і лояльний до прем’єр-міністра. Він уже понад рік перебуває на посаді всупереч законові", – зазначив він, маючи на увазі Романа Насірова.

Цей лист розлютив Гройсмана – він надійшов послам за день до переговорів у Брюсселі про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі мільярда євро.Прем’єр викликав Данилюка "на килим" перед іншими представниками уряду, і міністр, за словами прем’єра, вибачався за написане.

І вже через кілька днів хід робить голова уряду. Він підписує і передає Верховній Раді подання на звільнення міністра фінансів Данилюка.

"Поширення викривленої інформації серед наших міжнародних партнерів напередодні важливих для України перемов із ЄС могло поставити під загрозу їхні результати", – написав Гройсман.

Данилюк, коментуючи це, поскаржився на "колосальний тиск". Від нього вимагають підтримати програму "Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів", пише міністр.

Що стоїть за конфліктом?

У Верховній Раді вистачить голосів за відставку міністра фінансів України Олександра Данилюка, сказав у кулуарах представник Кабміну в Раді, депутат від "Блоку Петра Порошенка" Вадим Денисенко.

Після його листа, заяв та інтерв’ю ціна зовнішніх запозичень для України виросла мінімум на 2%, тому рішення Гройсмана про звільнення цілком логічне, вважає Денисенко.
Данилюку закидають ще дещо – несплату 700 тисяч гривень податків під час роботи у Великій Британії та володіння незазначеною в декларації квартирою в Лондоні.

Які наслідки?

Конфлікт між прем’єром та міністром фінансів відволікає від ключового: Україна на межі глибокої економічної кризи. Про це йдеться у відкритому листі економістів та представників бізнесу, під яким підписались член Ради НБУ Тимофій Милованов, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ Іван Міклош, голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек, генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", міністра фінінсів України Олександра Данилюка звільняють.