Представники НАТО і Євросоюзу розкритикували закон про національну безпеку, ініційований президентом України Петром Порошенком. Західні партнери вважають, що документ повністю суперечить загальноприйнятим принципам роботи.
На своїй сторінці в Facebook народний депутат Світлана Заліщук повідомляє, що відповідного листа направили главі України, спікеру Верховної Ради Андрію Парубію та секретарю РНБО Олександра Турчинову.
У листі йдеться, що законопроект "Про національну безпеку України" не передбачає парламентського контролю за діяльністю Службою безпеки, що є одним з фундаментальних вимог по наближенню до НАТО.
Адміністрація президента і СБУ 18 місяців працювали з представниками НАТО і ЄС над документом в цій сфері, але в кінці кінців повністю проігнорували ці зобов'язання.
Примусове утримання мобілізованих в ТЦК: як захиститися при незаконних діях воєнкомів
НБУ терміново вилучає купюри 50 та 200 грн з обігу: що робити українцям і чи треба бігти в банки
"Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40%
Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують
Також в листі дипломати висловлюють стурбованість "у зв'язку з положенням про Ставку Верховного Головнокомандувача, яке не відповідає стандартам і принципам НАТО і може мати суттєвий негативний вплив на принцип цивільного контролю. Незважаючи на те, що ми кілька разів зверталися з проханням обґрунтувати збереження Ставки і її повноважень, ми так і не отримали ніякої інформації".
Дипломати окремо говорять про прозорість в оборонній сфері, якої бракує в законі: "транспарентність вимагає повного розкриття відповідної інформації і відомостей органам, що здійснюють громадський і парламентський нагляд (контроль) з метою забезпечення ефективного використання фінансових ресурсів в сфері безпеки і оборони (за винятком державної таємниці та інформації, яка стосується можливостей і має засекречений характер)".
Лист підписали голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, американський посол в Україні Марі Йованович, глава Представництва НАТО в Україні Олександр Винников і глава Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кястутис Ланчінскас.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про готовність розірватися економічне співробітництво з Російською Федерацією.