Якщо український парламент ухвалить закон про Вищий антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії, з'явиться можливість обговорити поетапне підвищення тарифів на газ або про відтермінування такого підвищення.
Про це спікер Ради Андрій Парубій розповів в ефірі одного з українських телеканалів.
"Я веду досить інтенсивні переговори з МВФ, і з країнами Великої сімки, сьогодні я бачився з секретарем Венеціанської комісії. Якщо нам вдасться прийняти закон про антикорупційний суд, врахувавши ключові вимоги Венеціанської комісії, ми будемо мати шанс, отримавши довіру у відносинах з МВФ, домовитися про поетапнысть або відстрочення підвищення тарифів", – повідомив він.
З приводу законопроекту про Вищий антикорупційний суд спікер сказав, що більшість рекомендацій Венеціанської комісії узгоджені, але "залишилися дві ключові позиції, щодо яких триває дискусія".
Одним з дискусійних залишається питання юрисдикції антикорупційного суду – щоб вона відповідала юрисдикції Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Друга позиція – це повноваження громадської ради міжнародних експертів. Напевно, тут йде найбільша дискусія. Я в цьому плані залучаю і міністра юстиції, і з депутатами веду дискусії, щоб знайти таке формулювання, яке зможе відповідати вимогам Венеціанської комісії", – розповів Парубій.
Однією з поправок до другого читання законопроекту пропонується передбачити можливість кандидатів подавати апеляцію на рішення громадської ради.
"Він (претендент – ред.) має право звернутися до кваліфікаційної комісії суддів із зверненням, що рішення щодо нього було несправедливим. І кваліфікаційна комісія суддів має право повторно направити (кандидатуру – ред.) в громадську раду, яка має прийняти рішення повторно, але вже консенсусом ... Це означає, що всі члени громадської ради мають підтвердити попереднє рішення", – сказав спікер.
Як повідомляв портал "Знай.uа" депутати планують у першій половині 2018 року скасувати радянські закони, які досі продовжують діяти в Україні.