6 червня міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан зробив заяву, коментуючи висловлювання новопризначеного прем’єр-міністра Італії.
Франція виступає проти швидкого скасування європейських санкцій, запроваджених проти Росії через її агресію в Україні. Таку позицію висловив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, інформує "Радіо Свобода".
"Коли ми досягнемо прогресу (в розв’язанні збройного конфлікту на Донбасі – ред.), то зможемо розпочати ставити питання про санкції. І саме це ми розповімо Італії", – сказав міністр.
Нагадаємо, новий прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте під час свого першого виступу в парламенті 5 червня закликав до перегляду санкцій, запроваджених Заходом проти Росії, зокрема, через агресію Москви проти України. Він наголосив, що його уряд буде "підтримувати політику відкритості щодо Росії… та наполягати на перегляді системи санкцій".
Раніше, відомий аналітик Валерій Кравченко заявив, що поява нового уряду в Італії ускладнить відносини з Україною.
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зокрема, Кравченко розповів, що радикальні зміни у відносинах урядів України та Італії відбуваються протягом останніх трьох місяців.
"Один з найбільш популістських рухів в Європі — це "Ліга Півночі". Антисистемна партія була заснована за зразком того руху, який Макрон очолював у Франції. "Рух п’яти зірок" отримав найбільше голосів. Це євроскептичні партії. Це партії, які у своїх програмах вказували на те, що Італії треба вийти з ЄС, щоб успішно розвиватися", - зазначив аналітик.
Крім того він розповів, що створення нинішнього уряду Італії було дуже важким, адже нинішній президент країни до останнього не погоджувався на відповідні кандидатури.
Більше того коаліційна угода між політичними партіями місить пункт про необхідність скасування антиросійських санкцій.
"Там було дуже багато раундів переговорів. Була підписана попередня коаліційна угода. Основна канва цих коаліційних перегонів була в тому, що намагалися якось усунути від провладних позицій Сальвіні і "Лігу Півночі" як одну з найбільш радикальних партій, яка найбільш радикально хоче переглядати політику, яка була притаманна Італії, Берлусконі з його рухом, який зайняв третє місце на виборах. Берлусконі вийшов з переговорів. Коаліційна угода містить пункт про антиросійські санкції, про те, що треба їх знімати", - додав Кравченко.
Разом з тим він відзначив, що нинішній уряд Італії значно змінить політику стосовно українців, зокрема, які проживають на території країни. Більше того варто не забувати, що наразі Італія головує в ОБСЄ, яка здійснює моніторинг ситуації на Донбасі.
"В Італії зараз живе близько мільйона українців. Думаю, що відіб’ється. Якщо говорити, хто була Італія раніше, за демократів, то вони ніколи не були нам великими друзями, лобістами. Згадаємо, що Італія зараз очолює ОБСЄ, головує в цій організації. Безумовно, Італія зараз впливає. Росія зараз інспірує багато негарних речей, внаслідок чого в європейських країнах до влади приходять євроскептики, популісти", - додав аналітик.
Як повідомляв портал "Знай.ua", одні з найвпливовіших політиків світу - президенти США і Франції Дональд Трамп і Еммануель Макрон провели переговори з питань торгівлі та міграційної політики, але розмова двох лідерів пішов не за планом після того, як французький президент прямо розкритикував політику американського колеги.