Законопроект про скасування АТО на Донбасі - частина великої стратегії української влади.
Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив екс-глава Міністерства закордонних справ України Володимир Огризко.
"Ніщо сьогодні не буває випадковим. І те, що вчора секретар РНБО зробив таку заяву, не потрібно сприймати це як те, про що йому хотілося просто говорити. Це елемент певної стратегії, яка зараз починає ставати публічною", - зазначив дипломат.
Огризко пояснив, що політична верхівка далеко не завжди афішує свої плани в цілях національної безпеки.
За словами екс-міністра, військові керівники помилково вважають, що без статусу АТО і закону про окуповані території вони не мають права відкривати вогонь по ворожих позиціях.
Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії
На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки
Колишні повертаються: 4 знаки зодіаку, яким незабаром нагадає про себе минуле
Відстрочку від мобілізації можуть не дати: Міноборони готує нововведення
"Але є таке поняття, як міжнародне право. Зокрема, Україна є частиною цього великого міжнародно-правового механізму. Ми є членами ООН і вже дуже давно підписали статут ООН. Ми також приєднуємося до всіх резолюцій, що приймаються в ООН. Так ось, я хочу просто нагадати, що відповідно до 51 статті статуту ООН, кожна держава, яка є об'єктом агресії, має право на самооборону", - додав Огризко.
На закінчення дипломат нагадав, що у 1974 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій перерахувала 8 ознак агресора. І Росія підпадає під них на 150%.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", наступного тижня депутати закінчать АТО.