Останні соціологічні дослідження групи «Рейтинг», і GFK показали катастрофічний рівень недовіри громадян до влади взагалі і до політиків першого ешелону персонально. Тільки двом політикам люди стали довіряти більше – Юрію Бойку та Анатолію Гриценку. Про це написала директор консалтингової компанії "Партія влади/RPGR Consulting" Олена Дяченко в блозі на liga.net

«Примітно, що тільки у двох політиків за останні два-три роки, згідно з дослідженням GFK, показник довіри до них громадян зріс – у Анатолія Гриценка з 24% до 26% і у Юрія Бойка – з 13% до 16%. При цьому з усіх політиків один тільки Юрій Бойко демонструє повністю позитивну динаміку – і зростання рівня довіри та хоч і незначне, але зниження рівня недовіри (з 70% до 67% за останні три роки) до нього», – написала Дяченко.

Експерт зазначила, що у випадку з Бойко показник довіри повністю збігається з показником його президентського рейтингу. За її словами, це говорить про те, що виборець Юрія Бойка добре мобілізований і готовий прийти на дільницю і проголосувати.

«Показники довіри, який вдвічі перевищує показник особистого рейтингу, як, наприклад, у лідера «За життя» Вадима Рабиновича або лідера «Руху нових сил» Михайла Саакашвілі, говорять про те, що кількість респондентів, які називають себе прихильниками цих політиків при опитуваннях, значно перевищує кількість готових йти за них голосувати. Схожий феномен ми спостерігали з партією «Удар» на позаминулих виборах – соціологія показала 25%-е рейтинги, але на ділянки ці виборці не вийшли», – підкреслила Дяченко.

Вона додала, що за півтора року Вадиму Рабиновичу так і не вдалося відібрати частину рейтингу у Юрія Бойко.

Популярні новини зараз

ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково

За це вас можуть оштрафувати навіть у власній квартирі: комусь з українців потрібно готувати до 100 тисяч гривень

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

«Амплуа цього політика – таке ж, що і Олега Ляшка – популізм. Можливо, у творців партії і були амбіції зіграти на електоральному полі «Оппоблоку», але виборець повів себе зовсім інакше. Схоже, свої 2-3% рейтингу Вадим Рабінович відібрав не у стабільного в електоральному сенсі Юрія Бойка з його постійним сформованим електоральним ядром, а саме у Олега Ляшка. Один популіст «з'їв» трохи рейтингу в іншого», – написала експерт.

Дяченко нагадала, що «путівку в життя» і довіру опозиційного виборця Рабиновичу дав «Опозиційний блок», за списками якої він пройшов у парламент в 2014 році.

«Рабиновичу ж про ідею спойлерства у Бойко, схоже, варто забути, як у свій час Ляшко перестав мріяти про рейтинги Тимошенко – як і у випадку з лідером радикалів, стрімко набрані з нуля 5-6% Вадима Рабіновича до кінця 2017 року зупинилися і завмерли на цьому показнику. Секрет простий – стабільне ядро Тимошенко і Бойко нікуди не піде, тому популісти змушені електорально їсти один одного», – резюмувала директор консалтингового агентства.