Колишній керівник українського Генерального штабу Юрій Ільїн заявив, що РФ в період подій на Майдані посилила охорону своїх об'єктів в Криму. А Янукович перед втечею в Росію просив не допустити кровопролиття та iнформувати НАТО про події, що відбуваються.

Свідок захисту дав ці свідчення на допиті, який проходив за допомогою телемосту з Севастополя, по справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

Як стверджує Ільїн, "певні сигнали для військових" про можливі сумні події в АР Крим звучали ще в кінці 2013 року. Коли в Києві загострилася ситуація, то були заяви кримських депутатів про те, що у разі ескалації конфлікту, постане питання з приводу виходу Криму зі складу України.

"Звучало, що Крим не буде підкорятися Києву, і буде активно боротися за свою незалежність. Це було в грудні 2013 року. Пізніше була інформація про організацію загонів самооборони, які почали організовуватися по всьому Криму", - уточнив Ільїн.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Показати ще

Допит Юрія Ільїна в суді: відео

Вiн також заявляє, ніби з грудня систематично доповідав про розвиток ситуації в Криму і можливих сценаріїв. І в середині січня 2014 року "аналіз обстановки дозволяв припускати", що загроза втрати Криму - реальна.

"Десь у 20-х числах січня я літав до Києва на нараду Генштабу. Там були присутні начальник Генштабу Замана, Воробйов. На цій нараді я зробив доповідь про обстановку, про тенденції, про сценарії і звернув увагу, що при найгіршому розвитку військово-морські сили залишаться заручниками ситуації. Адже вони не можуть діяти без введення воєнного стану. А воєнний стан – це що війна зі своїм народом, який не згоден з тим, що відбувається в Києві", - виправдовувався Ільїн.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер висловила впевненість у тому, що Україна раніше чи пізніше обов'язково увійде до складу Північноатлантичного альянсу. Але для досягнення такої мети українцям необхідно провести в країні справжні реформи, подолати корупцію, а також залагодити відносини з членом НАТО - Угорщиною.

Роуз підкреслила, що вступ України в Альянс буде схвалено усіма його членами, або не буде схвалено зовсім. Це відбудеться після того, як українська сторона подасть свою заявку на вступ до НАТО.