Президент Естонії Керсті Кальюлайд під час прес-конференції Ukrainian-Estonian Women Business Forum у Києві, відповідаючи на питання журналістів, розповіла про позицію Естонії щодо трубопроводу "Північний потік-2", передає УНН.

"Ми розмовляли вчора (з президентом України Петром Порошенко, - ред.) про те, що ми думаємо про "Північний потік-2", і Естонія – серед тих держав, які не схвалюють те, що цей проект не знаходиться в гармонії з Енергетичним союзом ЄС, його мета – диверсифікувати шляхи і джерела енергопостачання. У цьому сенсі, ми – "в одному човні" по "Північному потоку 2", - зазначила вона.

За словами Кальюлайд, Естонія підтримує ініціативу Європейської Комісії щодо зміни газової директиви. Вона також додала, що Естонія не хоче, щоб світ забув про конфлікт на сході України.

"Сподіваюся, це залишиться таємницею куди і коли саме я здійсню візит. Цікаво, людська натура така, що якщо щось погане відбувається протягом якогось часу, тоді люди звикають до цього. Вони вже сприймають ситуацію нормальною. І ми знаємо, що дуже мало людей у світі все ще на слуху, наприклад, часткова окупація Грузії. Ми не хочемо, щоб те ж відбулося і з питанням війни на сході України", - сказала президент.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Вона підкреслила, що естонська сторона не хоче, щоб люди забули про гуманітарну катастрофу, яка утворилася в регіоні, в Україні 1,5 мільйони вимушених переселенців з-за війни.

"Я вірю, що поїхати туди і поговорити з людьми в тій зоні, говорити з військовими допоможе привернути увагу, ще раз. Робити все, що зможу, щоб дати світові побачити ситуацію моїми очима", - сказала вона.

Варто відзначити, що Естонія підтримує Україну щодо введення миротворчої місії ООН в Донбасі.

Нагадаємо, у березні депутати Європарламенту підтримали зміни газової директиви, яка розширює внутрішні закони енергетичного ринку для блоку офшорних газопроводів, таких як російський газопровід в обхід України "Північний потік-2". А 22 травня Президенти України та Естонії скоординували позиції з будівництва "Північного потоку-2".

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Північний потік-2 знищить Європу.