Відомий аналітик Валерій Кравченко заявив, що поява нового уряду в Італії ускладнить відносини з Україною.
Про це він зазначив в ефірі одного з телеканалів.
Зокрема, Кравченко розповів, що радикальні зміни у відносинах урядів України та Італії відбуваються протягом останніх трьох місяців.
"Один з найбільш популістських рухів в Європі — це "Ліга Півночі". Антисистемна партія була заснована за зразком того руху, який Макрон очолював у Франції. "Рух п’яти зірок" отримав найбільше голосів. Це євроскептичні партії. Це партії, які у своїх програмах вказували на те, що Італії треба вийти з ЄС, щоб успішно розвиватися", - зазначив аналітик.
Крім того він розповів, що створення нинішнього уряду Італії було дуже важким, адже нинішній президент країни до останнього не погоджувався на відповідні кандидатури.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Більше того коаліційна угода між політичними партіями місить пункт про необхідність скасування антиросійських санкцій. "Там було дуже багато раундів переговорів. Була підписана попередня коаліційна угода. Основна канва цих коаліційних перегонів була в тому, що намагалися якось усунути від провладних позицій Сальвіні і "Лігу Півночі"як одну з найбільш радикальних партій, яка найбільш радикально хоче переглядати політику, яка була притаманна Італії, Берлусконі з його рухом, який зайняв третє місце на виборах. Берлусконі вийшов з переговорів. Коаліційна угода містить пункт про антиросійські санкції, про те, що треба їх знімати", - додав Кравченко.
Разом з тим він відзначив, що нинішній уряд Італії значно змінить політику стосовно українців, зокрема, які проживають на території країни. Більше того варто не забувати, що наразі Італія головує в ОБСЄ, яка здійснює моніторинг ситуації на Донбасі.
"В Італії зараз живе близько мільйона українців. Думаю, що відіб’ється. Якщо говорити, хто була Італія раніше, за демократів, то вони ніколи не були нам великими друзями, лобістами. Згадаємо, що Італія зараз очолює ОБСЄ, головує в цій організації. Безумовно, Італія зараз впливає. Росія зараз інспірує багато негарних речей, внаслідок чого в європейських країнах до влади приходять євроскептики, популісти", - додав аналітик.
Італія чекає перших кроків нового уряду