За даними Національного банку, до кінця наступного року при негативному прогнозі курс долара може досягти 39,4 грн. Так, Нацбанк розробив стратегію на випадок неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал. Мова йде про три сценарії:
базовий (згідно якого курс до кінця наступного року становитиме 28,7 грн. за долар);
без траншів МВФ – 33,7 грн. за долар;
без траншів МВФ і у випадку падіння цін на метал – 39,4 грн. за долар.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Крім курсу валют, Національний банк України розробив і ряд сценаріїв за такими ключовими показниками, як ВВП, інфляція, обсяг міжнародних резервів. Також прогнозуються труднощі з погашенням зовнішніх боргів. Крім цього, слід очікувати значного зростання споживчих цін.
Оскільки, в України припиняють обіг монети номіналами 1, 2, 5 та 10 копійок, то і суми в чеках тепер будуть округляти. Відтепер суми в чеках будуть округляти за такими формулами: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок.
Якщо ж сума закінчується від 5 до 9, вона буде округлятися в бік збільшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок. Наприклад, якщо сума в чеку складає 28,43 грн, то вам доведеться заплатити всього 28,40 грн. Якщо ж сума складе 28,45, то доведеться заплатити 28,50 грн. Звернемо увагу, що нові правила оплати стосуються тільки готівкового розрахунку.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що фінансовий експерт розповів, чого чекати українцям від долара на наступному тижні. Новий тиждень не сильно порадує українців, очікується, що національна валюта України ослабне по відношенню до американського долара.