Пол Томсен, глава європейського департаменту МВФ, на брифінгу у Вашингтоні закликав українське керівництво позбутися від тенденції політичного впливу на ціну природного газу.
Така деполітизація процесу формування цін на енергоресурси необхідна для того, щоб Міжнародний валютний фонд і далі продовжив співпрацю з Україною.
"Ми стурбовані тим, що ціни на енергоресурси знову стали політичним питанням, і ми вважаємо важливим фактором те, щоб Україна повернулася на шлях деполітизації рішень, що стосуються цін на енергоресурси", — сказав Пол Томсен.
Якщо Україна прислухається до цього і буде намагатися деполітизувати вартість газу, то програма допомоги МВФ Україні буде успішно продовжуватися.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Томсон також зазначив, що МВФ турбується про темпи проведення реформ в країні. Їх затримка в Україні не ставить під загрозу стабільність країни в короткостроковій перспективі, але загрожує втраченими можливостями. "Ми бачимо деяке уповільнення реформ. Перегляди програми тривалий час відкладалися. Це говорить саме за себе", – підкреслив він.
Думка експерта про тарифи на газ в Україні: відео
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" спікер ВР Андрій Парубій сказав, що є можливість обговорити підвищення ціни на газ. У тому випадку, якщо парламент прийме схвалений Венеціанською комісією закон про Вищий антикорупційний суд.
Парубій підкреслив, що після прийняття такого закону, можна буде домовитися з МВФ про поетапне підвищення ціни блакитного палива, або про відстрочення такого підвищення.