Звільнення двох громадян України, які утримуються на території Росії, очікується завтра, 2 березня. Про це повідомила представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.

Вона повідомила про засідання підгрупи з гуманітарних питань у Мінську, що пройшло без її участі 28 лютого.

"Як поінформували мене колеги з СБУ і пані Лутковська, відбулася непроста дискусія щодо продовження звільнення заручників. Представники ОРДЛО наполягають на передачі їм громадян РФ, які "боролись за молоді республіки і захищали "русский язык". Позиція української сторони тут незмінна: ми готові передати "заблудших" росіян РФ, яка направила їх на Донбас воювати проти українців, в обмін за звільнення бранців Кремля (Сенцова, Кольченка, Сущенка, Гриба, Панова, Карпюка, Клиха, інших бранців)", – написала Геращенко на своїй сторінці Facebook.

Геращенко заявила, що зараз немає зрушень у звільненні заручників, які перебувають в ОРДЛО. Вона наголосила, що це питання має бути ключовим на усіх зустрічах у нормандському форматі.

Популярні новини зараз

ТЦК можуть замкнути адвокатів разом із "клієнтами", а юристам вручити повістку прямо у суді

Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше

Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди

Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ

Показати ще

"Впевнена, питання звільнення заручників має, разом з безпековим, бути ключовим на всіх зустрічах в нормандському форматі…", – наголосила Геращенко.

Як повідомлялося раніше, 27 грудня на Донбасі між українською стороною і підтримуваними Росією бойовиками відбувся обмін утримуваними особами. Він був запланований за формулою "306 (тих, видачі кого домагалися підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)".

Українській стороні 27 грудня передали 74 людини, проте одна з них вирішила залишитися на непідконтрольній українській владі території. Київ передав бойовикам 233 людини.

Як повідомляв портал "Знай.ua", амністія терористів "ДНР" і "ЛНР" передбачена проголосованим Верховною Радою ще у вересні 2014 року законом, проте це відноситься не до всіх бойовиків і найманців Кремля. Про це розповіла віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"І я як депутат Верховної Ради за це теж голосувала – незважаючи на багато нюансів. Чому? Бо війна завжди закінчується миром. Значить, ми повинні будемо пройти шлях амністії", - зазначила вона.

Як стверджує Геращенко, під амністію не підпадають терористи, причетні до сбитию "Боїнга", вбивці і насильники.