На міжбанку 2 березня котирування американського долара демонструють стабільність, курс порівняно з четвергом не змінився.
Торги закрилися в рамках 26,62-26,65 грн/$. Національний банк України навіть скористався напливом продавців і поповнив свої резерви на $30 млн.
Експерти кажуть, що валютна розпродаж у п'ятницю викликана кількома чинниками. Головний з них – підвищення облікової ставки НБУ до 16% до 17%. Інвестори сподіваються, що це приведе до зростання прибутковості гривневих облігацій внутрішньої держпозики Мінфіну.
Другий фактор – затяжні вихідні, які настануть наступного тижня. Міжбанк буде працювати тільки з понеділка по середу, а 8-9 числа торгів не буде.
Експортери розуміють, що виручка, що надійшла у святкові дні, буде продаватися з запізненням, і наклалися на великий обсяг продажу спровокують новий обвал курсу долара через тиждень. Так що вони намагаються швидше продати валюту, поки курс сильно не впав.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Подальший курс долара залежить від того, наскільки активно іноземці купуватимуть гривневі ОВДП Мінфіну. Якщо влада підвищить ставку за облігаціями, то долар буде дешевшати.
“В першу чергу на роботу міжбанку буде впливати первинний аукціон по розміщенню держоблігацій, який пройде у вівторок. На ньому ж і буде визначена ціна. Якщо Мінфін буде продавати ОВДП за вищими ставками, ніж це було до підвищення облікової ставки, то це буде впливати на роботу міжбанку", – пояснюють банкіри.
“Говорити про формування підстави і розвороті наверх передчасно. Внесуть ясність в найближчі дні", – кажуть учасники торгів.
Як повідомляв портал "Знай.uа" Національний банк зміцнив офіційний курс гривні до долара на 13 копійок, встановивши його на 3 березня на рівні 26,53 гривні. Як повідомляє прес-служба державного регулятора, офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 32,67 гривні. За 10 російських рублів дають 4,6832 гривні. Нагадаємо, що 2 березня на закритті міжбанку котирування гривні встановилися на рівні 26,61-26,65 гривні за долар.