Структурна реорганізація у фіскалів, яку проводить український уряд, передбачає позбавлення районних відділень податкової служби статусу юридичних осіб.

Сенс проведеної реформи - в укрупненнi. Районні податкові організації не зникнуть як явище. Вони лише формально будуть приєднані до головним офісiв своїх служб в регіонах.

Відповідне рішення про реорганізацію Кабмін ухвалив 28 березня. Уряд вважає, що таким чином вдасться змусити податківців більш ефективно виконувати свої службові обов'язки. Зокрема, підвищиться якість проведеного аудиту комерційних підприємств, покращаться показники з податковими заборгованостями та "обслуговування платників податків.

Як наголошують урядовці, це лише перший етап реформування податкової служби в Україні. На наступній стадії вся державна фіскальна служба стане єдиним юридичною особою, чітко спеціалізованим на зборі податкових відрахувань.

Слід зазначити, що подібна спроба реформування податкових органів в Україні - далеко не перша. Попередня концепція реорганізації територіальних органів ГФС, прийнята рік тому, була скасована рішенням Кабінету міністрів від 11 січня 2018.

Популярні новини зараз

В Україні хочуть позбавитися хрущовок: що чекає на власників житла

Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" український уряд серйозно стурбований проблемами надходжень коштів в державний бюджет. Передбачається, що всіх громадян, які отримують доходи з-за кордону, їх зобов'яжуть декларувати. Зокрема, податки платити доведеться з гонорарів, зарплат, авторських відрахувань, дивідендів. Навіть ті особи, яким вдалося отримати спадок від покійних зі світом закордонних родичів, не уникнуть пильного погляду ДФС.

Будь виступаючий за кордоном артист, моряк далекого плавання, заробітчанин - тепер ласа мета для співробітників податкової служби. Жорсткі заходи відносно неплатників влади поки що не робили, обмежуючись роз'яснювальними бесідами з таким контингентом. Справи з легалізацією отриманих за кордоном доходів поки просуваються не дуже добре - в 2017 році було задекларовано таких коштів всього на суму 4,3 млрд грн.