У середу, 28 лютого, рішення Стокгольмського арбітражу у справі транзитного контракту визначить ситуацію з "живими" коштами НАК "Нафтогаз України" для розрахунку за газ.
Про це заявив головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає кореспондент Укрінформу.
"Завтра рішення Стокгольма і ми подивимося, хто, що і кому платить. Якщо платять нам - це одна ситуація, якщо платимо ми - то інша ситуація", - зазначив він.
За словами Вітренко, від цього рішення буде залежати ситуація з живими коштами НАКу. Стало відомо, що швидше за все, рішення буде прийнято вже в обід.
"Зазвичай це відбувається в обід, але подивимося", - прокоментував комерційний директор НАК.
Популярні новини заразПоказати щеПовістки чекати не обов'язково: чоловікам пояснили, хто має сам прийти в ТЦК
Доплати за стаж у 2025 році: хто з пенсіонерів потрапив до "списків" на підвищення
Українцям виплатять солідну допомогу: хто може отримати близько 11 тисяч на місяць
З’явилися нові подробиці здачі Криму під ЧФ росії: Порошенко особисто лобіював (відео)
Нагадаємо, що в листопаді 2017 Стокгольмський арбітраж переніс граничні терміни прийняття рішень по справах між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом" на кінець грудня 2017 року і кінець лютого 2018 через те, що російська компанія подала апеляцію на окреме рішення арбітражу за контрактом на постачання газу.
На даний момент між Нафтогазом і Газпромом діє два контракти: на поставку газу і його транзит по території України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані виробництва по кожному з них.
Відео: Нафтогаз зменшує цінові пропозиції на березень
Зокрема, в транзитній суперечці йдеться про недопоставки і недоплати за послуги транзиту в 2009-2016 роки.
Раніше в "Нафтогазі" заявляли, що у разі зміни умов формування транзитних тарифів у Європі Україна має право вимагати перегляду тарифу. Після підписання контракту був прийнятий так званий Третій енергопакет, і умови формування транзитних тарифів у Європі істотно змінилися.
Саме тому Нафтогаз і вимагає привести транзитний тариф у відповідність до європейських умов. Газпром відмовляється переглядати тариф вже більше 5 років. Так що Нафтогаз вирішив звернутися до Стокгольмського арбітражу.
НАК також вимагає привести транзитний контракт у відповідність з європейським законодавством. Україна імплементувала у зв'язку з приєднанням до Енергетичного співтовариства.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" в березні.