Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков "підправив" свою електронну декларацію за минулий рік. У новому варіанті значиться заробітна плата за сумісництвом його дружинивища ніж він вказував у 2017 році.
Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Єдиного державного реєстру.
Зокрема, в попередній декларації Аваков вказував, що заробітна плата його дружини за сумісництвом склала 304,1 тисячу гривень, а в виправленій він зазначив, що вона склала 847,87 тис., що на 543,7 тис. грн більше.
Нагадаємо, згідно електронної декларації за 2017 рік, дружина глави МВС заробила 57 разів більше за чоловіка.
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
У поданій декларації про доходи сам міністр Арсен Аваков у 2017 році задекларував 1 082 323 гривень доходів, а його дружина - 56 976 679 гривень. Крім того, варто зазначити, що основну частину доходів дружина Авакова отримала від відчуження цінних паперів.
Ще цікавим пунктом е-декларації Авакова стало те, що він задекларував авторське право на книгу "Ленін з нами?" російською, українською та англійською мовою.
Також ми писали, що Державний виконавець Печерського районного відділу держвиконавчої служби Києва Юлія Синельник подала абсолютно порожню декларацію за 2016 рік, не вказавши в ній чоловіка, який володіє двома дорогими автомобілями і квартирою в "Новопечерських Липках".
Крім того, питання виникли до е-декларації молодого військового прокурора, майор юстиції Миколи Петришина. Прокурору 27 років. Не так давно він був звичайним слідчим у львівській прокуратурі і отримував заробітну плату в розмірі 80 тис. в рік. У 2013 році він не задекларував жодного майна і заощаджень. Після переїзду на роботу до Києва уже за два роки в 2015 він задекларував зарплатню 28600 і мат. допомогу в розмірі 20 тис. Також він додав 300 тис. грн заощаджень, дві квартири, будинок в 200 метрів та земельну ділянку.
Як повідомляв портал "Знай.ua", спілка журналістів розкритикувала поправки до е-декларування. Перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко назвав неприпустимим введення зобов'язання для засновників і редакторів ЗМІ подавати електронні декларації.