Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що запропонований ним принцип малих кроків" деокупації Донбасу дозволить повернути не тільки території, але і "уми людей", що живуть там, але можливий тільки при консенсусі міжнародних організацій, України і Росії.
"Ми пропонуємо механізм малих кроків, крок за кроком, при якому Україна демонструє, як вона проводить деокупацію, скажімо, в Новоазовському (сільському) районі або в індустріальній Горлівці. Онапоказывает, що перш за все – якість життя і повагу до людини. Це механізм боротьби за уми тих людей, яким промивають голову російські телеканали і російська пропаганда", - сказав Аваков, передає "Інтерфакс".
Разом з тим, він визнав, що принцип "малих кроків" можливий тільки при консенсусі всіх сторін, в тому числі Росії.
"Дуже важливо і треба ясно зрозуміти, що механізм малих кроків можливий при консенсусі міжнародних організацій, країн-гарантів, України, і, на жаль, Росії. Росія повинна прийняти правило, що вона повинна виходити з Донбасу, а ми повинні прийняти ті правила, які дозволять нам отримати результат, мінімально рахуючись з їх (російськими – ІФ) побажаннями", - сказав міністр.
Він також зазначив, що згідно з даними соціологічних досліджень, більше половини жителів на окупованих територіях хочуть повернутися в Україну.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
"Знай.uа" також нагадує, міжнародні правозахисні організації "Amnesty International", "Front Line Defenders", "Human Rights Watch" і "Freedom House" закликали Україну засудити і ефективно відреагувати на напади та залякування радикальних груп, які "сприяють ненависті і дискримінації".
Відповідний лист вони відправили міністру внутрішніх справ Арсену Авакову і генеральному прокурору Юрію Луценку.
"Не дивно, що кількість насильницьких нападів і погроз таких груп зростає, адже неадекватна відповідь влади подає сигнал, що такі дії припустимі. Ми закликаємо вас вжити ефективних заходів для запобігання і припинення дій, що сприяють ненависті та дискримінації, та притягнути відповідальних осіб до відповідальності", – заявляють правозахисники.