29 травня в Києві був убитий відомий російський журналіст Аркадій Бабченко. Йому вистрілили три рази в спину, коли він заходив до себе додому. Znaj розповідає все, що потрібно знати про людину, яка все життя боролася з російським режимом.

Що сталося

Увечері, 29 травня, у своїй київській квартирі був убитий трьома пострілами в спину відомий російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. У момент вбивства дружина загиблого перебувала у ванній кімнаті. Почувши кілька ударів, вона вийшла і побачила чоловіка, який лежав в крові. Дружина журналіста викликала швидку, постраждалого забрали, але він помер у машині швидкої допомоги по дорозі в лікарню.

Аркадій Бабченко: біографія

Аркадію Бабченко був 41 рік. Він народився 18 березня 1977 року в Москві, Російська Федерація. Його батько працював інженером-конструктором, а мати - вчителькою російської мови та літератури.

Популярні новини зараз

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

Журналіст був одружений, виховував дочку. Також у російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка було шість прийомних дітей. Опікуном була і залишається мати Аркадія - Юлія Олександрівна.

У 1995 році Бабченко призвали до армії. Спочатку він служив на Північному Кавказі, а після його перекинули в епіцентр чеченської війни. Сам журналіст розповідав, що брав участь у відновленні конституційного ладу на території республіки Чечня. Служив у військах зв'язку. Через два роки він демобілізувався.

Після служби в армії Аркадій Бабченко вирішив отримати освіту юриста. Хоча його душа і не лежала до цієї професії, як сам розповідав журналіст, він все-таки отримав диплом бакалавра спеціаліста з міжнародного права Сучасного гуманітарного університету.

Незабаром почалася друга чеченська війна, і Бабченко підписав контракт зі Збройними силами РФ. Він брав участь в "контртерористичній операції" на території Ічкерії. Служив зв'язківцем, а після його підвищили до посади командира розрахунку АГС-17. Остаточно демобілізувався в двохтисячному в званні гвардії старшини.

Журналістська кар'єра

Свій журналістський шлях Аркадій Бабченко почав на посаді військового кореспондента в російській газеті «Московский комсомолец». Після цього працював в телепрограмі «Забутий полк». Як розповідав журналіст у своїй автобіографії, на більшості місць роботи він надовго не затримувався. «В пристойні місця мене не брали, з непристойних йшов сам», - згадував він. Бабченко встиг співпрацювати з багатьма великими російськими виданнями.

Потім Аркадій Бабченко кілька років займався бізнесом - таксував в Москві. Пілся цього його запросили в «Нову газету» на посаду військового журналіста. Там, за спогадами загиблого, він відчував себе в своїй тарілці. Але і в цьому виданні пропрацював недовго - його звільнили «за нехлюйство».

Паралельно з журналістикою Бабченко почав займатися літературною діяльністю. Свій військовий досвід він перетворював в оповідання та повісті на болючі теми. Саме Бабченко вперше торкнувся мотиву війни в Чечні, він показував події чесно і жорстоко, без прикрашання і пропаганди. У 2002 році в «Новому світі» була опублікована серія оповідань «Десять серій про війну» і повість «Алхан-Юрт», присвячені темі військових дій в Росії. Надалі під цію ж назви вийшла збірка, яку переводили на кілька мов і за яку журналіст отримав премії «Дебют» і «Новий світ». Російського журналіста називають одним з основоположників нової військової прози.

Книги Аркадія Бабченко:

Алхан-Юрт

Війна

Опозиційна діяльність

Аркадій Бабченко займався опозиційною журналістикою, чим часто викликав гнів російської влади. До 2010 року він випускав авторський журнал «Мистецтво війни», в якому публікувалися розповіді ветеранів пострадянського простору.

У середини 2010 року Бабченко почав вести блог у соціальній мережі Facebook. Саме це місце стало майданчиком для опозиційних матеріалів журналіста. Свою діяльність він називав «Журналістика без посередників». Щодня коментував новини, що відбувалися в Росії, засуджував дії уряду, а також підтримував опозиційні рухи країни.

У березні 2012 року на нього завели кримінальну справу за заклики до масових заворушень. Це було пов'язано з його публікацією поста про те, що учасники протесту «за чесні вибори» повинні відбиватися від поліції і відстоювати свої інтереси.

Аркадій Бабченко був затятим прихильником Революції Гідності в Україні. Під час Євромайдану, він кілька місяців провів у Києві, висвітлював події, що відбувалися. Після початку війни на Донбасі, він почав критикувати російську владу, зокрема Володимира Путіна, за окупацію української території.

У 2016 році стався резонансний скандал: журналіст неоднозначно висловився про катастрофу російського літака Ту-154, в якій загинули 92 людини. Так, Бабченко написав у себе в фейсбук, що по відношенню до артистів ансамблю імені Александрова, які летіли до Сирії давати концерт, не відчуває ніякого жалю. Після цього поста кілька російських журналістів подали на Бабченко до суду, а депутат Віталій Мілонов закликав владу завести на опозиціонера кримінальну справу і навіть позбавити російського громадянства.

Аркадій Бабченко: Геббельс аплодує російському зомбоящику. Фрагменти зустрічі з журналістом

Через кілька місяців Аркадій публічно заявив, що отримує погрози на свою адресу і адресу своєї родини. Побоюючись переслідування і навіть насильства, він прийняв рішення покинути країну і перебрався до Праги. Пізніше, через проблеми з візою, йому довелося переїхати до Ізраїлю, а потім до Києва. В Україні він вів програму «Prime: Бабченко» на телеканалі ATR.

Бабченко про себе

«Зі мною сталося те ж саме, що і з Україною: я жив, нікого не чіпав і просто хотів, щоб у нас була правова держава, де поважається закон, права людини, де людей не вбивають, а опозиціонерів не стріляють на мосту, а за пости на Facebook не садять на чотири роки. Не я прийшов до держави Росія, держава Росія прийшло до мене, повбивала і посаджала моїх друзів, а мене видавила з країни », - розповів Аркадій Бабченко в жовтні минулого року в інтерв'ю виданню « 7 × 7 ».

Дивіться інтерв'ю Аркадія Бабченко

У березні Бабченко виклав на своїй сторінці Facebook фотографію військового, який керував захопленням Криму. Журналіст був упевнений, що після цього його вб'ють. Він вивіз свою сім'ю в безпечне місце, довгий час не виходив зі своєї квартири.

Переписка Олексія Мочанова і Аркадія Бабченко

Останній пост журналіста був про генерала Кульчицького. Бабченко зазначив, що 29 травня був його другий день народження, так як в той нещасливий день він повинен був летіти в вертольоті, який збили терористи.

Чому вбили журналіста

Головною версією вбивства опозиційного журналіста є його професійна діяльність і громадянська позиція.

Друг і товариш загиблого Мирослав Гай вважає, що вбивство пов'язане виключно з його антиросійською позицією і діяльністю. Він систематично виступав на підтримку України, проти Путіна, проти Росії. Останнім часом йому часто погрожували з РФ.

Екс-депутат Державної Думи Росії Ілля Пономарьов вважає, що винуватців треба шукати саме в РФ.

Цікаво, що рівно чотири роки тому, довірена особа Путіна Марина Юденич закликала Рамзана Кадирова ліквідувати журналіста-зрадника.

Фоторобот вбивці Аркацдія Бабченко

У поліції склали фоторобот злочинця, який вистрілив в журналіста. За офіційними даними, розшукується чоловік на вигляд 40-45 років, зріст 175-180 см. Статура середнє. Сива борода. Підозрюваний був в джинсах, темно-синьій бейсболці і джинсовій куртці.

Народний депутат Мустафа Найєм висловив думку, що вбивство Бабченко, як і Шеремета, та інші демонстративні вибухи і розстріли спрямовані на створення хаосу. Для Росії такий терор був нормою ще задовго до того, як вони прийшли в Крим і на Донбас.

Близькі друзі журналіста також вважають, що винуватцем трагедії є уряд РФ. "Йому весь час погрожували. Так часто, що це перестало сприйматися серйозно». Вбивство Бабченко - це помста і припинення його діяльності як журналіста.

Висловлювання про уряд Росії

Аркадій Бабченко яро критикував політику російського уряду і, зокрема, Володимира Путіна. Журналіст засуджував окупацію українського Криму, ведення воєн на Донбасі і в Сирії. Ми публікуємо найяскравіші висловлювання Бабченко:

Аркадій Бабченко про Путіна, війну, погрози

  • Коментар до знаменитого фото водохресних купань Путіна: "А ніхто не знає, де він такий кожух з валянками взяв? Офігенно. Я теж такі хочу. Як на мене, шкури вбитих тварин - взагалі найкращий одяг. А валянків я просто фанат. Правда, путінські, мабуть, мільйона півтора стоять. Ну, нічого. Я їх з нього потім зніму. Після вироку.

  • Мені дуже не подобається слово" сепаратизм "і" сепаратисти ". Я підтримую будь-який сепаратизм, якщо це саме сепаратизм - незалежність і відділення. Але це в Шотландії, і це абсолютно різні речі. Те, що відбувається на Донбасі, - колаборанти.
  • Ви говорите, що ці вибори нелегітимні, бо не допущений Навальний. А якби був допущений - все, ви б погодилися з їх легітимізацією? Немає у вас ніякого ні Ганді, ні Мандели. Це не Україна, це Росія».
  • Олег Сенцов голодує не за себе, а за звільнення всіх в'язнів, не забувайте про це ... Страшно. Сьогодні дев'ятий день голодування.
  • Як же у них в дупі щось болить від самого факту, що людина може вільно працювати, вільно заробляти і вільно розпоряджатися своїми грошима. Вони ж тільки з годівниці сьорбати вміють. Самостійно-то ніхто з них ні на що не здатний.
  • До тих пір, поки ви не вийдете з фотографіями десяти тисяч убитих вашою країною українців, всі ці ваші "Безсмертні полки" - говно лицемірне.