Ціни на скраплений газ можуть зрости до 18 грн за літр.
Таку думку висловив аналітик консалтингової групи "А-95" Артем Куюн у своєму блозі на OilNews.
За його словами, на ринку виник дефіцит ресурсу.
"З початку квітня до кінця червня ціни перманентно падали. Природно, трейдери не хотіли везти сюди ні тонни газу більше, ніж потрібно для роздрібу: за час доставки газу він встигав впасти в ціні нижче закупівлі. Ситуацію ускладнювали різношерсті нелегали. Купуючи по безналу газ у великих трейдерів, вони відразу ж перепродували його за кеш на 300-500 грн дешевше. Далі була низка проблем із "вимиванням ПДВ", продажем готівки в конвертаційні центри і т. д. У результаті падіння набуло лавиноподібного характеру, а поставки по імпорту стали ще більш стриманими. Ресурсна діра наростала", - зазначив аналітик.
Він додав, що ситуацію ускладнили планові ремонти виробництв, а той газ, який вдалося купити, застряг на стикових станціях "Укрзалізниці".
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
За його словами, трохи знизити тиск міг би автомобільний імпорт газу із західних країн (Польща, Угорщина, Словаччина), але нюанси не дозволяють реалізувати їх у повному обсязі.
"Очевидно, що ціна в роздробі вже наблизилася до свого технологічного максимуму – подальше зростання ставить під сумнів використання автогазу. Думаю, що ця позначка – 18 грн/л. В результаті – значне падіння споживання, і що швидше це відбудеться, тим швидше наповниться ринок. З обережним оптимізмом думаю, що це відбудеться до середини вересня. Ну а далі – тільки вниз, до 11-12 грн/л", - резюмував аналітик.
Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", пальне для автомобілів на основі віскі створила компанія Celtic Renewables Ltd з університету Единбургу. Біопаливо має назву біобутанол і покликане замінити бензин і дизель, причому "підганяти" двигун машини під нього не потрібно.
СохранитьСохранить