Конгрес США скасував вето Трампа, накладене на проєкт оборонного бюджету країни на 2021 фінансовий рік.

1 січня нового 2021 року Сенат Конгресу США, який контролюється республіканцями, слідом за Палатою представників схвалив законопроєкт про оборонний бюджет країни, який раніше ветував ще наразі чинний президент Дональд Трамп.Про це повідомляє Reuters .

Республіканці вперше за майже чотири роки перебування Трампа на посаді подолали його вето. Вони підтримали законопроєкт про витрати на оборону, всупереч різким запереченням президента за 20 днів до його відходу з поста.

Щоб прийняти це рішення, Сенат зібрався на "новорічне" засідання 1 січня. За скасування проголосували 81 сенатор, проти - 13.

Перед початком дебатів лідер республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл сказав, що зробить все, щоб проєкт оборонного бюджету був прийнятий.

Популярні новини зараз

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу

Показати ще

"Ось що є прерогативою Сенату - прийняття щорічного законопроєкту про оборонний бюджет, який забезпечує фінансово наших сміливих чоловіків і жінок, які добровільно надягають військову форму. Ми приймаємо його 59 років поспіль. І що б не трапилося, ми приймемо цей 60-й щорічний законопроєкт, він стане законом до того, як у неділю завершиться робота Конгресу ", - сказав Макконнелл.

Варто нагадати, що оборонний бюджет на 2021 рік, зокрема, містить санкції щодо газопроводу Nord Stream-2 і передбачає витрати на оборонну підтримку України в 250 млн доларів.

Що не сподобалось Трампу

Дональд Трамп ветував проєкт оборонного бюджету США на 2021 рік 23 грудня, заявивши, що він обмежив можливості вести зовнішню політику, включаючи зусилля з виведення американських військ з таких "гарячих точок", як Афганістан. Трамп вважає, що присутність американських військових в інших країнах обходиться занадто дорого.