Навколо державного бюджету на 2021 рік було зламано чимало списів - і ось він, нарешті, прийнятий. До яких практичних наслідків він призведе, розповів політолог Руслан Бортник.

Коментатор відзначив, що бюджет зверстаний з розрахунку приросту ВВП на 4,6 відсотка. Але чи є підстави для такого оптимізму? Адже торік ВВП не те що не зростав - він впав приблизно на стільки ж.

Державний борг досягає вже майже трьох трильйонів, а це в порівнянні з показниками передреволюційного 2013 року означає зростання на 579 відсотків. У бюджеті на його виплату закладена, здавалося б, астрономічна сума - шістсот мільярдів гривень. Але насправді це навіть не половина того, що ми повинні заплатити. Треба десь знайти ще понад 700 мільярдів - а де?

Глава уряду Денис Шмигаль назвав цей бюджет «бюджетом можливостей». Руслан Бортник у виразах куди більш різкий - він вважав за краще назву «бюджет безвиході». Майже дві третини видаткової частини бюджету йдуть або на виплату зовнішнього боргу, або на утримання силовиків. На соціальні витрати йде менше чверті бюджету, а шість років тому на це йшла половина.

Коефіцієнт корисної дії української держави жахливо низький - вона фактично працює тільки сама на себе, та ще на виплату зовнішнього боргу.

Популярні новини зараз

Ізраїль накрили десятки ракет у відповідь на ліквідацію вежі "Аль-Джаля": небо виблискує, сотні людей тікають з пляжу

Олександр Усик повернувся на 30 років тому і показав красуню-дружину: "Жінкам подобаються ці вуса"

Дан Балан розкрив правду про роман з Тіною Кароль двома словами

Соня Плакидюк повторила відверту фотосесію Біллі Айліш: "Така соковита"

Показати ще

Для прикладу варто придивитися до Міністерства охорони здоров'я, адже на дворі епідемія коронавірусу. На 2021 рік це відомство просило дати йому вдвічі більше грошей, ніж в попередньому році. Але отримало воно набагато менше - рівно настільки, щоб лікарі отримали надбавку до зарплати в 30 відсотків. А що таке 30-процентна надбавка до дев'ятитисячної (середня цифра саме така) зарплати? В усякому разі - не та сума, яка утримає лікаря від звільнення.

На думку Руслана Бортника, влада поводиться так, немов пандемія коронавірусу вже в минулому - хоча це, очевидно, не так.

Раніше цей експерт поставив Україну перед вибором: кредити чи суверенітет?

Також він висловив припущення щодо підготовки приватизації «Укроборонпрому».