Вищий антикорупційний суд (ВАКС) відхилив заяву двох детективів НАБУ з вимогою зняти з розслідування справи «Роттердам+» неугодного їм прокурора САП.

Відповідне рішення 11 листопада оголосив слідчий суддя Сергій Мойсак.

"Заяву детективів залишити без задоволення", - повідомив суддя.
Суддя ВАКС дійшов висновку, що прокурор САП Віталій Пономаренко належним чином виконує обов'язки процесуального керівника, діє чітко в рамках своїх повноважень і підстави для його відводу від розслідування немає.

Своє бажання змінити прокурора детективи НАБУ пояснювали тим, що він, на їхню думку, неправильно оцінив зібрані ними матеріали, відмовився складати обвинувальний акт і передавати справу до суду. Скаргу детективів підтримав " Нікопольський завод феросплавів "(НЗФ) Ігоря Коломойського.

Суд не взяв до уваги ці претензії детективів, вказавши на належне виконання прокурором своїх обов'язків.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще

Прокурор САП в ході суду в черговий раз заявив, що зібрані детективами за 3,5 роки матеріали не підтверджують нанесення збитку від дії формули і не доводять вчинення злочину.

Нагадаємо, раніше адвокати у справі " Роттердам»" повідомили, що бажання НАБУ відсторонити неугодного їм прокурора абсурдне і повністю суперечить українському правосуддю.

Справу "Роттердам »" було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив офіс генерального прокурора.

У вересні ВАКС визнав закриття справи " Роттердам + » повністю законним і обґрунтованим, вивчивши зібрані за 3,5 роки матеріали слідства. Суд дійшов висновку, що немає доказів вчинення злочину і заподіяння шкоди від дії формули.

Однак 27 жовтня ВАКС несподівано переглянув своє рішення у справі " Роттердам +» і скасував постанову прокуратури про закриття справи.

Таке рішення суддя Олійник прийняла за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського. За словами адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск.