Про це в колонці на сайті "Економічна правда" пише енергетичний експерт Віктор Куртєв
"НКРЕКП нормативно закріпила правило ціноутворення на балансуючому ринку, згідно з яким той, хто створив в енергосистемі негативний баланс, тобто поставив електроенергії менше, ніж продав, для системи корисний», - стверджує експерт.
Завдяки дії регулятора, окремі трейдери отримали можливість заробляти на схемі торгівлі «повітрям» до 30% від вартості кожного реалізованого кВт.година.
"Цей принцип дозволяє заробляти трейдерам до 30% на різниці між «проданою», але не поставленою енергією, а також отримати компенсацію за небаланс», - зазначає експерт.
На думку експерта, на енергоринку, в тому числі через НКРЕКП, простежуються антиконкурентні дії окремих учасників, які»не дають вести комерційну діяльність держпідприємствам, ведуть до зриву домовленостей між державою і виробниками ВДЕ і завдають прямої економічної шкоди країні".
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Нагадаємо, підходи НКРЕКП до регулювання енергоринку раніше розкритикував Секретаріат Енергетичного Співтовариства.
До цього Антимонопольний комітет України звинуватив НКРЕКП у штучному обмеженні конкуренції та створення умов для маніпуляцій на енергетичному ринку.
На початку року у Верховній Раді була створена робоча група ТСК для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу в галузі лежить на НКРЕКП.
Також в ході роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві національного регулятора. Так на початку жовтня НАЗК почало перевірку голови комісії Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов'язані з сімейним енергетичним бізнесом.